Притиснули до землі. Через санкції російська космічна програма змушена повернутися до застарілих радянських технологій

27 квітня, 13:19
Восток — одна з радянських ракет та гордість сучасної Росії (Фото:shcherbakov /depositphotos)

Восток — одна з радянських ракет та гордість сучасної Росії (Фото:shcherbakov /depositphotos)

Наслідком нестачі мікрочіпів через санкції став тотальний брак комплектуючих. Росіяни сподіваються замінити їх на власні напрацювання, але визнають, що буде гірше.

За словами Миколи Тестоєдова, генерального директора найбільшого російського виробника супутників АТ Інформаційні супутникові системи, замінити вийде 90-95% елементів апаратів. Але при цьому в результаті не варто сподіватися на стовідсотковий аналог — російські супутники будуть важчими та енергоємнішими.

Відео дня

«Ті супутники, які запускатимуться протягом найближчих двох років, ще отримуватимуть імпортні чіпи, бо всі вони вже укомплектовані, — каже Тестоєдов. — Надалі вітчизняні супутники будуть вироблятися з використанням російської елементної бази, однак повністю замістити закордонні чіпи аналогічними мікросхемами, виробленими в РФ, не вдасться».

Замінити заборонені до ввезення до РФ мікрочіпи планують мікроелектронними модулями або платами. Це додасть пристрою ваги, що варто враховувати під час запуску супутника на орбіту.

Втім, росіяни дивляться у майбутнє оптимістично, сподіваючись на перевірені радянські рішення та своє знамените імпортозаміщення:

"Наші залишені від СРСР і потім розроблені ракети дозволяють нам виводити ці більш важкі супутники", - говорить глава АТ Інформаційні супутникові системи.

Нагадаємо, у Білорусі готуються запустити свій другий за рахунком супутник. У цій справі республіка розраховує на допомогу Росії.

Тим часом, компанія SpaceX запустила в космос 53 нових апарати Starlink.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X