Разом навіть у космосі. У Білорусі хочуть запустити супутник — і, звичайно, на пару із Росією

23 квітня, 07:01
Білоруський супутник буде запущений за допомогою Роскосмосу (Фото:ixbt)

Білоруський супутник буде запущений за допомогою Роскосмосу (Фото:ixbt)

У Білорусі готуються запустити свій третій супутник. У розробці, фінансуванні та запуску братиме активну участь Росія.

Голова президії Національної академії наук Білорусі Володимир Гусаков повідомив, що новий білоруський супутник буде готовий до кінця наступного року. Попередній апарат був запущений у 2012 році і знаходиться на орбіті досі, хоча спочатку планувалося експлуатувати його лише п'ять років.

Відео дня

Запуск нового супутника має здійснитись у 2023 році. Наразі йдуть роботи з виготовлення знімальної апаратури та компонентної бази. Гусаков повідомив, що у проекті бере участь і Росія. «Під час візиту глави держави до РФ у квітні ми окремо погодили нюанси та питання щодо вартості, комплектації та термінів,» — каже він.

Вчений нарікає на щільність графіка російської космічної програми, але зазначає, що у Росії дозволили «вклинитися і відправити в космос білоруський супутник разом з російським».

Росія та Білорусь не вперше проводять космічні запуски разом. Нинішній білоруський супутник дистанційного зондування Землі діє у складі білорусько-російського орбітального угруповання.

У майбутньому космічне співробітництво цих двох країн, вірогідно, збільшиться в рамках проекту Союзна держава. Декрет останньої був підписаний 5 листопада 2021 року, він включає 28 програм з інтеграції, серед яких загальний підхід у питаннях податків, кредитів, а також створення об'єднаних ринків нафти, газу та транспортних послуг.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X