Незабаром у серію? Компанія Autoflight показала автономний політ апарату Prosperity I

18 лютого 2022, 12:56

Китайське аеротаксі Prosperity I успішно здійснило вертикальний зліт і перейшло на задню тягу, тобто свого роду «літаковий режим».

Політ був безпілотним та проходив на висоті 150 метрів, розповіли інженери компанії Autoflight.

Prosperity I – це концептуальне повітряне таксі, розроблене на основі eVTOL V1500M компанії AutoFlight, який здійснив свій перший політ у Китаї у жовтні минулого року.

Відео дня

Раніше AutoFlight поділився кадрами, на яких eVTOL Prosperity I переміщає свій двигун у повітрі, але багато хто сприйняв ці кадри як монтаж. І ось тепер AutoFlight поділився з публікою докладнішим роликом про зліт і посадку незвичайного транспортного засобу.

Prosperity I вперше успішно виконав перехід із режиму вертикального зльоту та посадки в літаковий режим 22 січня. Апарат піднявся на висоту 150 метрів і потім задіяв гвинт, що штовхає.

На швидкості приблизно 180 км/год він повністю перейшов у літаковий режим, а його підйомні гвинти перестали працювати. У горизонтальному польоті аеротаксі розігналося до 198 км/год.

За словами команди AutoFlight, цей перехідний етап є одним із ключових перешкод, які необхідно подолати при розробці eVTOL.

Генеральний директор компанії Тянь Юй розповів: "Ми з командою дуже раді, що вдалося подолати плавний перехідний етап польоту eVTOL, відкривши небо для Prosperity I та наших комерційних продуктів"

AutoFlight продовжить розробку свого прототипу Prosperity I, працюючи над сертифікацією пасажирських рейсів у Китаї. Компанія розраховує розпочати пілотовані польоти в Європі у 2025 році.

Раніше НВ писав, що на початку 2022 року літаючий автомобіль від стартапу Klein Vision отримав сертифікат льотної придатності від словацького транспортного управління.

AirCar здатний підкорити небо, розвиваючи швидкість понад 160 км/год та набираючи висоту понад 2500 м.

Сертифікація послідувала за 70 годинами ретельних льотних випробувань, що відповідають стандартам Європейського агентства з авіаційної безпеки (EASA), з більш ніж 200 зльотами та посадками. Як згадала компанія, цей футуристичний автомобіль може перетворитися з літака на автомобіль за дві хвилини.

Сертифікат дозволяє розробнику розпочати виробництво AirCar для комерційного використання.

Показати ще новини
Радіо NV
X