Мрія здійснилася? У Словаччині сертифікували літаючий автомобіль

27 січня, 13:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
AirCar після посадки в аеропорту Братислави (Фото:Klein Vision)

AirCar після посадки в аеропорту Братислави (Фото:Klein Vision)

Літаючий автомобіль від стартапу Klein Vision отримав сертифікат льотної придатності від словацького транспортного керування.

AirCar здатний підкорити небо, розвиваючи швидкість понад 160 км/год та набираючи висоту понад 2500 м.

Сертифікація послідувала за 70 годинами ретельних льотних випробувань, що відповідають стандартам Європейського агентства з авіаційної безпеки ( EASA), з більш ніж 200 злетами та посадками. Як згадала компанія, цей футуристичний автомобіль може перетворитися з літака на автомобіль за дві хвилини.

Відео дня

Сертифікат дозволяє розробнику розпочати виробництво AirCar для комерційного використання.

AirCar є дворежимним автомобілем-літаком, оснащений двигуном BMW і працює на звичайному бензиновому паливі. За даними компанії, майбутня модель з гвинтом кроку, що змінюється, як очікується, буде розвивати швидкість більше 300 км/год і дальність польоту 1000 км.

Складні льотні випробування включали повний спектр польотних і експлуатаційних маневрів і продемонстрували « дивовижну статичну та динамічну стійкість» моделі літака. Процедури зльоту та посадки були виконані навіть без необхідності торкатися пілотом органів керування польотом.

« Сертифікація відкрила двері для масового виробництва дуже ефективних літаючих автомобілів. це офіційне та остаточне підтвердження нашої здатності назавжди змінити подорожі на середні відстані», — сказав професор Штефан Кляйн, винахідник, керівник групи розробників, інженер та льотчик-випробувач.

« 50 років тому автомобіль був втіленням свободи. AirCar розширює ці межі, виводячи нас у новий вимір», — каже Антон Заєць, співзасновник проекту.

Klein Vision позиціонує свій продукт як автомобіль-літак для індивідуальних мандрівників та компаній, які можуть використовувати AirCar як літаюче таксі. Недоліком літака-автомобіля є необхіність аеродромів.

Раніше НВ писав, що в червні 2021 словацький інженер Штефан Кляйн здійснив 75-кілометровий переліт на двомісному прототипі свого літаючого автомобіля AirCar.

Після першого випробувального польоту в аеропорту П'єштяни 2020 року це була перша публічна презентація літального апарату.

Штефан Кляйн виконав свою мрію — сів у літальний апарат у Нітрі та долетів до аеропорту Братислави, а потім проїхав на транспортованому транспортному засобі до центру міста, щоб випити чашку кави поряд з Академією витончених мистецтв та дизайну в Братиславі, де він викладає.

Рівно о 6:00 в понеділок, 28 червня, він благополучно приземлився на своєму AirCar в аеропорту. Машина подолала відстань між Нітрою та аеропортом Братислави приблизно за півгодини.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X