Нарешті без Росії. Космічна станція нового покоління або як у NASA планують замінити МКС

NASA співпрацює з трьома американськими компаніями, щоб замінити МКС (Фото:NASA)
Три приватні американські компанії — Blue Origin, Nanoracks і Northrop Grumman — у співробітництві з NASA розробляють космічні станції нового покоління, які мають зрештою замінити МКС.
У США розуміють, що потроху втрачають космічне лідерство — останні досягнення Китаю показують, що країна не планує є постійно дивитися на свого геополітичного суперника знизу вгору.
За останнє десятиліття китайська космічна програма зробила великий ривок і тепер КНР стала серйозним претендентом на те, щоб скласти конкуренцію США в космосі.
Два головні козирі космічного Китаю — нова надважка ракета-носій Чанчжен-9 (Великий похід), перші польоти якої попередньо заплановані на 2030-й рік, та космічна станція Тяньгун (Небесний палац), на розробку та будівництво якої пішло 30 років. Уже до кінця року космічна станція буде готова до експлуатації - там вже перебувають три астронавти, а незабаром туди відправлять додаткове обладнання.
Своєю чергою американці уже понад 10 років працюють над Space Launch System (SLS) — одноразовою та дуже дорогою ракетою-носієм. Попри те, що на днях NASA все ж таки вдалося провести перший її робочий запуск у рамках місії Артеміда-1, загальний процес будівництва SLS проходить дуже складно, що викликає немало скепсису. До того ж за словами експертів, SLS вже є застарілою, адже, на відміну від китайської, американська ракета є одноразовою.
Китайська Чанчжен-9 — багаторазова ракета, що дозволить зекономити як на компонентах при будівництві, так і на запусках.
Часу і можливостей на ще один подібний дорогий проєкт у NASA немає. А тому США потрібно наздоганяти Китай з іншої сторони космосу. І це космічна станція.