Ілон Маск заявив, що його пристрої Neuralink лікуватимуть дзвін у вухах. Як це працює?

6 травня, 13:53
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Пристрої Neuralink (Фото:CC)

Пристрої Neuralink (Фото:CC)

Компанія Ілона Маска Neuralink, яка розробляє нейрокомп’ютерний інтерфейс, може позбавити людей дзвону у вухах. Про це заявив сам Маск.

Ілон Маск встиг наобіцяти світу багато чого. Наприклад, автономні машини до 2019-го та польоти людей на Марс до 2025-го. Поки що плани довелося відкласти, але глава Tesla і SpaceX від них не відмовляється.

Відео дня

Серед нових обіцянок Маска – лікування дзвону у вухах за допомогою пристроїв нейрокомп'ютерного інтерфейсу Neurlaink.

Нещодавно в Neuralink підтвердили, що компанія готова розпочати імплантування процесорів в організм людей.

«У нас є шанс відновити повну функціональність тіла людині із серйозною травмою хребта. Neuralink добре працює на мавпах, ми проводимо велику кількість тестів, щоб переконатися, що це безпечно. Крім того, пристрій Neuralink можна безпечно видалити», – каже Маск.

Днями Маск також заявив, що процесори Neuralink можуть вилікувати шум у вухах, - неврологічний стан, що викликає порушення роботи органів слуху.

Ілон Маск вважає, що це може статися протягом п'яти років.

Дзвін у вухах є поширеною проблемою, спричиненою пошкодженням нерва, що з'єднує внутрішнє вухо з мозком. Причиною цього може бути тривала дія гучного шуму, травма або недостатнє кровопостачання.

Вчені поки що не знаю, як лікувати це захворювання, і обмежуються маскуванням звуку чи навчанням його ігнорувати.

Передбачається, що протез Neuralink з'єднуватиметься з корою головного мозку та буде виправляти пошкодження здатності мозку обробляти рухові сенсорні вхідні або вихідні дані.

«Ми перебуваємо на порозі повної зміни парадигми. Цей тип технології може змінити наші методи лікування. Не тільки при інсульті, паралічі та руховій дегенеративній хворобі, а й практично при будь-якому іншому захворюванні головного мозку», — заявив директор Лабораторії взаємодій мозку у Стенфордському університеті Пол Нуйюджукян.

Проте, перед початком використання пристрою Neuralink повинні будуть пройти суворий контроль Управління по санітарному нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (FDA).

FDA класифікує Neuralink як медичний пристрій III або саму ризиковану категорію.

Компанія має надати вичерпні дані клінічних випробувань на тваринах. Відомо, що деякі мавпи загинули під час випробувань Neuralink, що викликало занепокоєння наукової спільноти.

Після схвалення FDA Neuralink повинна буде залучити добровольців та розпочати наступний раунд випробувань.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X