Бог війни. Нова гіпотеза перевертає наші уявлення про Марс - фото
НВ Преміум

Бог війни. Нова гіпотеза перевертає наші уявлення про Марс

26 травня 2020, 21:00

Розбираємося, як новий експеримент планетологів з Японії може змінити розуміння вченими того, як формувався Марс

Коротко:

  • як вчені планують вивчити внутрішню структуру Марса
  • чому наші знання про походження Червоної планети можуть бути помилковими
  • що не так із зондом InSight, який вивчає сейсмічну активність на Марсі
Відео дня

Група дослідників з Японії опублікувала результати дослідження, згідно з якими незабаром ми зможемо дізнатися з чого насправді складається ядро Марса. Якщо вчені підтвердять наявність деяких елементів в ядрі Марса — головні теорії походження цієї планети виявляться хибними.

Сучасні космічні дослідження дали нам можливість з'ясувати, що Марс — це четверта за рахунком від Сонця планета земного типу, яка розташована на відстані 55 млн — 400 млн км від Землі, в залежності від її положення на орбіті.

Вивчаючи рельєф і атмосферу Марса за допомогою спостережень і марсоходів, ентузіасти на кшталт Ілона Маска навіть збираються колонізувати цю планету, підриваючи там атомні заряди і створюючи штучну атмосферу.

Однак, вчені, як і раніше, мало знають про внутрішній склад Марса і, відповідно, про те, як сформувалася ця планета.

Якщо вірити найпопулярнішій версії походження Сонячної системи — так званій небулярній гіпотезі — Марс має бути набагато більшим, аніж він є насправді.

Деякі дослідники списують це на те, що Юпітер і Сатурн поглинули більшість речовини з протопланетного диска, яка повинна була сформувати більшу частину Марса.

Інші ж кажуть, що ця планета і зовсім могла мігрувати ближче до Сонця з пояса астероїдів, і поступово стала неактивною через відсутність взаємодій з іншими об'єктами.

Значне зрушення у вивченні формування Марса можуть зробити вчені з Японії: нещодавно вони опублікували дані про свій експеримент, який передбачає визначення хімічного складу ядра Марса завдяки вивченню сейсмічної активності планети.

Якщо вчені дізнаються з чого складається внутрішня частина Червоної планети — вони зможуть висунути нові гіпотези про її походження. Залишилося тільки дочекатися даних про внутрішню активність Марса, які вже збирає зонд NASA.

Як планетологи планують дізнатися, з чого складається планета-сусідка Землі і чому з цим вже виникли проблеми — розбираймося разом.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X