Інженери адаптували найбілішу фарбу у світі — тепер її можна використовувати для охолодження автомобілів та літаків

5 жовтня, 12:36
Нова ультрабіла фарба відбиває 97,9% сонячних променів (Фото:Philip Myrtorp / Unsplash)

Нова ультрабіла фарба відбиває 97,9% сонячних променів (Фото:Philip Myrtorp / Unsplash)

Команда інженерів з Університету Пердью, яка розробила найбілішу фарбу з усіх існуючих, внесла зміни до її рецепта, створивши ще легшу її версію.

Торік команда створила унікальну фарбу — за словами інженерів, вона відбиває 98,1% сонячного світла. Найбіліші фарби, які зараз доступні для покупки, відображають лише від 80 до 90% світла.

Відео дня

Як пігмент вчені використовували сульфат барію замість звичного діоксиду титану. Цей матеріал краще розсіює сонячне світло і запобігає поглинанню енергії, що виділяється ним.

Дослідження показали, що завдяки ультрабілій фарбі, створеній інженерами Університету Пердью, температура поверхні будівель була на 4,5 °C нижчою, ніж температура навколишнього середовища опівдні в сонячний день і на 10,5 °C нижчою вночі. Для ефективної роботи та досягнення заявленого рівня охолодження фарба повинна наноситися шаром завтовшки не менше 0,4 міліметра.

Порівняння товщини двох ультрабілих фарб — торішньої та нового покоління (Фото: Purdue University photo/Andrea Felicelli)
Порівняння товщини двох ультрабілих фарб — торішньої та нового покоління / Фото: Purdue University photo/Andrea Felicelli

В оновленій фарбі замість сульфату барію використовується гексагональний нітрид бору, завдяки чому коефіцієнт відбиття сонячних променів становить 97,9% при товщині всього 0,15 міліметрів. Крім того, фарба має більшу щільність і важить приблизно на 80% менше.

Завдяки цьому фарбу можна використовувати не тільки для охолодження будівель, але й для автомобілів, літаків та навіть космічних кораблів. Нова формула перетворює найбілішу фарбу у світі з наукової дивини на продукт із широким комерційним використанням та перевагами, пише Gizmodo.

Інженери вже ведуть переговори щодо комерційного випуску своєї фарби, проте це займе деякий час.

"Літаку, який стоїть на злітній смузі в спекотний літній день, не потрібно буде так сильно включати кондиціонер, щоб охолоджувати салон, що дозволяє заощадити велику кількість енергії. Космічні кораблі також мають бути максимально легкими», — розповідає Джордж Чіу, один з учених, які працювали над оновленою надбілою фарбою.

Він уточнює, що використання такої фарби не лише заощаджує гроші, а й знижує викиди парникових газів завдяки економії енергії. «На відміну від інших методів охолодження, ця фарба випромінює все тепло в далекий космос, що також охолоджує нашу планету. Дивно, що все це може робити фарба», — говорить Чіу.

Показати ще новини
Радіо НВ
X