На Марс без ведмедя. Європа припинила космічну співпрацю з Росією

14 липня, 10:39
Росія стає токсичним партнером — навіть на Марсі (Фото:ESA)

Росія стає токсичним партнером — навіть на Марсі (Фото:ESA)

Росія не буде частиною космічної програми ExoMars, у рамках якої Роскосмос співпрацював із Європейським космічним агентством (ЄКА). Головною метою місії є пошук життя на Марсі.

Початковий план місії припускав, що марсохід Розалінд Франклін вирушить на Червону планету на російській ракеті Протон з Байконура — космодрому, що знаходиться на території Казахстану, але перебуває у віданні Роскосмосу та російських військових. Крім того, Росія мала побудувати посадковий модуль для марсоходу.

Відео дня

Одразу після початку повномасштабного вторгнення Росії до України, ЄКА призупинила участь Роскосмосу у програмі. Тепер Європі не доведеться чекати – голова ЄКА Йозеф Ашбахер оголосив, що космічна кооперація Європи та Росії повністю припинена. Більше подробиць він пообіцяв розповісти 20 липня.

Зокрема, Ашбахер уточнить, як ЄКА планує замінювати Росію, щоб програма ExoMars все ж таки продовжила жити.

Очевидно, що це рішення кардинально позначиться на місії. Запуск Розалінди Франклін мав відбутися вже у вересні цього року.

Тепер ЄКА доведеться шукати нову ракету та новий посадковий модуль для марсоходу, що робить запуск місії раніше 2028 малоймовірним. Окрім того, що європейцям тепер потрібно буде повністю замінити участь росіян у місії, космос також вносить свої корективи — Земля та Марс правильно вирівнюються один до одного для міжпланетних польотів кожні 26 місяців.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X