Автономна авіація. У США випробували військовий безпілотник, яким керує штучний інтелект

22 вересня, 14:02
Політ безпілотника тривав близько 30 хвилин (Фото:GA-ASI)

Політ безпілотника тривав близько 30 хвилин (Фото:GA-ASI)

Компанія General Atomics Aeronautical Systems, Inc. (GA-ASI) провела випробування безпілотника Avenger MQ-20A, яким керує штучний інтелект.

Тривалість польоту становила близько 30 хвилин. Траєкторія польоту оновлювалася реальному часі: завданням безпілотника було уникнути противників, які використовували спеціальні датчики для його виявлення.

Відео дня

У компанії оцінили випробування як успішні. За словами представників GA-ASI, політ "продемонстрував низку новаторських можливостей", які дозволять створити повноцінну систему автономних безпілотників, які зможуть не лише завдавати ударів, а й уникати загроз.

"Цікаво спостерігати, як ШІ можна використовувати для покращення того, як і де ми літаємо на безпілотних системах у міру збільшення складності бойового простору. Здатність нашого безпілотника "переслідувати та уникати", а також динамічно оновлювати траєкторію польоту в міру виявлення загроз — це перший крок до створення екосистеми спільних автономних бойових літаків", — говорить старший директор GA-ASI з розширених програм Майкл Етвуд.

Показати ще новини
Радіо НВ
X