Китайські інженери навчилися очищати воду світлом

29 травня 2018, 14:20

Китайські вчені створили новий матеріал, здатний очищати забруднену воду за допомогою світла і сіток з графена.

Матеріал являє собою суміш графена і двоокису титану, розповіли агентству Сіньхуа в Шанхайському інституті хімії силікатів Академії наук Китаю.

Зокрема, як розповів науковий керівник інституту Хуан Фуцян, графен, завдяки тривимірній структурі, "схоплює бруд", а двуоксид титану, який є фотокаталізатором, прискорює процес фотохімічної деградації отруйних органічних речовин.

Відео дня

Новий матеріал знижує концентрацію важких металів, його можна ефективно використовувати для очищення промислових стоків. Новинка була успішно протестована в Шанхаї, а також провінціях Цзянсу й Аньхой.

Згідно з результатами випробувань протягом місяця, показники якості води в річках і озерах помітно підвищилися вже через два тижні після розміщення сіток з покриттям з нового матеріалу. Його вже почали виробляти в промислових масштабах.

У березні 2018 року НВ повідомляло, що в зоні відчуження біля ЧАЕС тестують установку для очищення води від радіації. Подібна установка може використовуватися для отримання питної води в умовах радіоактивного забруднення. Технологія являє собою поєднання класичних методів водопідготовки та очищення стічних вод - коагуляції, механічної фільтрації, йонообмінної сорбції та дешевого способу знезараження.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X