Демілітаризація навпаки. П’ять найсучасніших видів зброї, яку отримала Україна у 2022 році

Головна зброя ЗСУ (Фото:CC)
На початку року не всі українці розуміли, навіщо західні партнери передають нам комплекси Javelin, Stinger, NLAW, SMAW та ін. Вже згодом ЗСУ отримали важке озброєння, яке є основою найсучасніших армій світу.
У ніч проти 24 лютого головнокомандувач армії окупантів Путін оголосив про початок повномасштабного вторгнення в Україну. Проте від своїх планів з «денацифікації» та «демілітаризації» йому довелось відмовитись вже у найближчі декілька днів.
Причиною цього стала боєздатна та сучасна українська армія, яка змогла дати бій сотням тисяч росіян, що й досі зберігають перевагу у бронетехніці, авіації, артилерії тощо.
Попри небажання країн-партнерів брати безпосередню участь у конфлікті, за декілька місяців в Україну почали надходити найбільш сучасні види зброї, на які роблять ставку всі без винятку армії НАТО.
Західні реактивні ракетні системи, гаубиці, зенітні танки, самохідна артилерія, дрони, високоточні боєприпаси і різноманітні технології розвідки допомогли українським захисникам відвоювати Правобережжя та не дали окупантам просунутись далі на Захід від Донецька.
Варто віддати належне і модернізованим зразкам радянських систем, які були на озброєнні ЗСУ та які в Україну масово передавали країни Східної Европи.
Завдяки цьому у 2022 році Україна обійшла Канаду, Польшу, Швецію та інші країни у рейтингу Глобальної вогневої сили. НВ тим часом зібрав п’ять найбільш сучасних та ефективних видів зброї, яку отримали ЗСУ за останні 10 місяців.