Бойовий як. У Китаї розробили найбільшого чотирилапого біонічного робота

21 січня, 22:02
Китайці створили електричного яка (Фото:Скріншот CCTV)

Китайці створили електричного яка (Фото:Скріншот CCTV)

Китай розробив найбільшого у світі чотирилапого біонічного робота з електроприводом, який, як очікується, приєднається до логістичних та розвідувальних місій.

Китайські державні ЗМІ запевняють, що робот використовуватиметься "у прикордонних районах і зонах підвищеного ризику.

Чотироногий робот трохи схожий на яка. Апарат, незалежно розроблений Китаєм, є найбільшим у світі і найважчим подібним роботом, запевняє Центральне телебачення Китаю.

Відео дня

Судячи з репортажних роликів, машина більш ніж удвічі вища за дорослу людину при ходьбі, а її довжина приблизно вдвічі більша за її висоти. Як може нести до 160 кілограмів і, незважаючи на великі розміри, може розвивати швидкість до 10 кілометрів на годину.

Механічний як оснащений датчиками, він "продемонстрував дуже сильну адаптивну здатність до різних типів місцевості, включаючи траншеї та скелі, не кажучи вже про брудні дороги, луки, пустелі і снігові поля".

У звіті йдеться про те, що завдяки 12 наборам шарнірних модулів робот може рухатися вперед і назад, повертатися, ходити по діагоналі, бігати і стрибати.

Чотиролапий біонічний робот може бути використаний для доставки предметів постачання, включаючи боєприпаси та продукти харчування, в такі місця, як плато, гори, пустелі та ліси, де звичайним транспортним засобам важко пересуватися.

За словами CCTV, ще одним потенційним застосуванням є ближня розвідка, оскільки як може постійно збирати розвіддані на полі бою та відслідковувати рухи цілей навіть в умовах, які виявилися надто складними для солдатів-людей.

За словами армійського експерта, він також відіграватиме життєво важливу роль у зонах підвищеного ризику бойових дій, оскільки він може замінити деяких людей-розвідників та групи доставки та скоротити втрати. За необхідністю робот може бути оснащений озброєнням.

Раніше НВ писав, що 2020 року американська компанія QinetiQ поставила Армії США першу партію з чотирьох легких наземних гібридних бойових роботів RCV-L.

Ці машини можуть стріляти ракетами, запускати міні-дрони та виявляти цілі для артилерії. Такий робот поєднує безпілотний автомобіль з армійським озброєнням і програмним забезпеченням автономності.

Незабаром ці чотири роботи будуть використовуватися разом із чотирма апаратами виробництва Textron у польових випробуваннях.

Після їх доставки армія планує закупити ще 16 екземплярів кожного варіанта, оскільки він масштабується до складніших експериментів. Ці навчання 2022 року визначать здійсненність амбітних планів служби щодо «передової лінії роботів», які передуватимуть людським військам у битві.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X