Врятував солдата, сам (ніби як) помер. Французька армія протестувала робопса Boston Dynamics у військових навчаннях — фото

8 квітня 2021, 17:50

Чотириногий робот Спот компанії Boston Dynamics взяв участь у військових навчаннях французької армії. Без курйозів не обійшлося.

Протягом двох тижнів солдати відпрацьовували кілька завдань: оборонні дії днем, наступальні дії з захопленням перехрестя та бій у міських умовах. Кожен сценарій спочатку виконували за участю виключно людей, а потім разом з роботами, щоб простежити, як вони вплинуть на бій, пише The Verge з посиланням на французьке видання Ouest-France.

Відео дня

Там припускають, що Спота використовували в якості розвідника.

Saint-Cyr Coëtquidan / twitter
Фото: Saint-Cyr Coëtquidan / twitter

«Коли у нас були бої в місті без роботів — я помер. Але коли робот спочатку пішов на розвідку — я вижив», — розповів один із солдатів. Але і казусів уникнути не вдалося — під час однієї з вправ робот розрядився, і людям довелося тягти свого 30-кілограмового роботовариша на спині.

Saint-Cyr Coëtquidan / twitter
Фото: Saint-Cyr Coëtquidan / twitter

У Boston Dynamics уточнили, що компанію не повідомили про участь Спота у військових навчаннях, а також уточнили, що всі покупці підписують угоду, згідно з яким робота не можна використовувати для заподіяння шкоди людям.

Спот був не єдиним роботом, з яким спробувала подружитися французька армія.

Також там використовували OPTIO-X20 — дистанційно керований автомобіль з гусеницями танка і автоматичною гарматою, побудований естонської фірмою Milrem Robotics; ULTRO — колісний «робот-мул», призначений для перевезення обладнання; і Barakuda — багатоцільовий колісний безпілотник, який може забезпечити мобільне прикриття солдатам з прикріпленою броньовою обшивкою.

Saint-Cyr Coëtquidan / twitter
Фото: Saint-Cyr Coëtquidan / twitter
Saint-Cyr Coëtquidan / twitter
Фото: Saint-Cyr Coëtquidan / twitter
poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X