Баночка з сюрпризом. Білл Гейтс приніс дещо неймовірне на презентацію революційних унітазів у Китаї

6 листопада 2018, 20:03

Засновник Microsoft Білл Гейтс провів виставку сантехнічних технологій, які повинні вирішити проблеми з антисанітарією в бідних країнах. Мільярдер шокував публіку, діставши на презентації банку з людськими екскрементами.

На виставці нових санітарних технологій Reinvented Toilet Expo в Пекіні, Білл Гейтс привернув увагу громадськості до проблеми систем для відходів життєдіяльності людини.

Як передає BBC, під час своєї промови мільярдер дістав банку з фекаліями і заявив, що там знаходиться "200 трлн ротавірусів, 20 млрд бактерій Шигели і 100 тис. Яєць паразитичного хробака".

Відео дня

Використовуючи таку шокову тактику, Гейтс хотів нагадати людям, що каналізаційні системи і очисні установки, які відокремлюють відходи від чистої води, існують тільки в розвинених країнах.

"За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, близько 2,3 млрд людей не мають доступу до базового санітарного обладнання, що викликає розвиток таких хвороб, як холера, діарея, дизентерія і вбиває сотні тисяч жителів планети щорічно", – пише BBC.

На виставці в Китаї різні винахідники пропонували свої рішення цієї проблеми і представили 20 нових санітарних продуктів, які покликані знищити шкідливі бактерії і запобігти інфекційним захворюванням.

Зокрема, компанії показали нові установки, які можуть відокремлювати рідкі та тверді відходи, більш ефективно переробляти воду і використовувати її для миття рук та інших цілей.

Білл Гейтс назвав подібні продукти "найбільш важливими проривами в санітарії за останні 200 років".

"Це більше не питання того, чи можемо ми винайти туалет і санітарні системи заново. Це питання того, як швидко ці нові технології будуть масштабуватися", – говорить Білл Гейтс.

Засновник Microsoft сподівається, що "революційні туалети" спершу з'являться у школах і багатоквартирних будинках. Пізніше, коли ціна на них стане більш доступною, такі системи повинні з'явитися в усіх житлових приміщеннях.

За словами Гейтса, вартість нових туалетів складе близько $500 і люди зможуть економити на використанні води і каналізаційних системах.

Білл Гейтс і санітарна революція

Виступаючи на презентації в Пекіні, підприємець пожартував, мовляв, "десять років тому він і уявити не міг, що стільки буде знати про фекаліъ" і що дружина буде просити його припинити розмовляти про туалети за столом.

Благодійний фонд Білла і Мелінди Гейтс витратив більше $200 млн на дослідження цієї сфери за останні 7 років і планує виділити стільки ж на подальші розробки.

Згідно The New York Times, ця проблема дійсно серйозна, оскільки понад 4,5 млрд людей живуть без доступу до безпечних санітарних систем через це на рік втрачається близько $223 млрд у вигляді додаткових витрат на охорону здоров'я.

Фонд сім'ї Гейтс запевняє, що Всесвітній банк, Азіатський і Африканський банк розвитку виділять $2,5 млрд на фінансування нових санітарних проектів у містах, включаючи бідні райони.

Засновник Microsoft говорить, що ідеї про колонізацію Місяця і Марса не виглядають практичними для нього, а революційні системи туалетів, які зараз коштують близько $10 тис., можуть стати доступними для мільйонів людей вже в найближчі 10 років.

Майстер виступів

Нагадаємо, що трюк з банкою з людськими екскрементами не перший в історії виступів Білла Гейтса.

Під час своєї промови в рамках конференції TED в Каліфорнії в 2009-му, один з найбагатших людей планети відкрив банку з нібито малярійними комарами.

Таким чином він хотів вказати на проблему смертельної хвороби і змусив аудиторію понервувати деякий час, поки не розповів, що комахи не були заражені.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X