Бабло перемагає зло. Як пов'язані майнінг криптовалют і глобальне потепління

6 листопада 2018, 16:33

Вчені підрахували, скільки енергії витрачається на виробництво найпопулярніших криптовалют. Виявляється, видобуток золота, платини і міді менш енергозатратні, ніж виробництво цифрових грошей.

З ростом популярності криптовалют, підприємливі люди по всьому світу захотіли робити віртуальні гроші прямо у себе вдома. Йдеться про так званих "майнерів" – користувачів, які надають обчислювальні потужності своїх комп'ютерів для підтримки функціонування криптовалюта, і отримують за це винагороду.

Відео дня

У мережі неодноразово сперечалися про те, що через майнерів людство стало споживати набагато більше електроенергії і збільшило кількість шкідливих викидів в атмосферу. З одного боку це логічно, адже зросла необхідність у складній апаратурі ("фермах" для майнінгу), яка працює безперервно і збільшує навантаження на електромережі.

Але, з іншого боку, досить складно підрахувати, якою саме електрикою користуються ті чи інші майнери, – виробленою на шкідливих теплових електростанціях, або ж на поновлюваних джерелах енергії.

Від простого пішли дослідники з Ок-Ріджского інституту в Цинциннаті: вчені вирішили підрахувати, скільки енергії в Джоулях витрачається на виробництво криптовалют в еквіваленті $1.

Для експерименту фахівці взяли одні з найбільш популярних криптовалют – біткоіни, ефіріум, лайткоін і монери – за період з 1 січня 2016-го по 30 червня 2018-го.

Виявилося, що видобуток дорогоцінних металів менш енергозатратний, ніж заробіток цифрових грошей: якщо на майнінг $1 в біткоіна потрібно 17 мДж, ефіріума і лайткоіна – 7 мДж, монери – 14 мДж, то для аналогічного видобутку золота на $1 потрібно 5 мДж, платини – 9 мДж, а міді – всього 4 мДж.

Як пише The Next Web, щоб розуміти контекст, для підняття 110 тис. тонн на висоту 1 метр над землею потрібен всього 1 мДж.

На основі отриманих даних, фахівці припустили, що через майнінг криптовалют в цей період в атмосферу могло додатково потрапити від 3 до 16 млн тонн вуглекислого газу.

Один з авторів дослідження Макс Краузе розповів Buzz Feed News, що видобуток криптовалют може споживати значну кількість енергії, незважаючи на те, що процес є повністю цифровим.

Чи справді це шкодить навколишньому середовищу?

Як вже було сказано, складно визначити, яка саме електрика використовується для майнінгу – "чиста" або "брудна".

За деякими даними, левова частка промислових майнінгових ферм розташована в Китаї, де абсолютна більшість електроенергії виробляється за рахунок спалювання вугілля, нафти і природного газу.

Проте, днями, представники Університету Гаваї в Маноа опублікували звіт, згідно з яким кількість шкідливих викидів, викликаних видобутком тільки біткоінів, підніме температуру повітря на 2 градуси Цельсія вже до 2033-го.

А близько року тому експерти з Power Compare підрахували, що на видобуток біткоіна на рік необхідно 29,05 ТВт * год електроенергії. Для всієї Ірландії цей показник дорівнював 25 ТВт * год.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Показати ще новини
Радіо НВ
X