Просто, швидко і безпечно. Як зберегти особисті дані

10 листопада 2017, 10:00
Спецпроект

З'ясуємо всі плюси і мінуси новинки на ринку електроніки — зовнішнього накопичувача Samsung Portable T5

Являє він собою нове покоління вже добре зарекомендованого сімейства накопичувачів від Samsung.

Варіанти для споживача

За класифікацією виробника, це п'ята модель. Але за фактом — третя. Першим накопичувачем став Samsung Portable SSD T1, а другим — T3. Нинішня ж модель — T5. Її продають у чотирьох різних варіантах за ємністю: 2 Тбайт, 1 Тбайт, а також 500 і 250 Гбайт. До речі, відрізняються вони за кольором. Моделі з меншою ємністю (250 і 500 Гбайт) доступні в синьому забарвленні, а дві версії великої місткості — в чорному.

Відео дня

Велика різниця

Зовні накопичувач схожий на попередника, але технічно відрізняється від нього дуже сильно.

По-перше, тепер передача даних виконується через інтерфейс USB 3.1 Gen2. Це означає істотне збільшення швидкості роботи з даними. По-друге, виробник перейшов на новий стандарт пам'яті TLC V-NAND. Нове покоління спирається на 64 шари пам'яті, в той час як у T3 використовувалося 48 шарів. Тобто накопичувач повинен працювати набагато швидше, а в один і той же корпус можна помістити набагато більше інформації.

Зовнішній вигляд і габарити

Корпус Samsung T5 — суцільнометалевий. За заявою виробника, якщо він упаде, наприклад, зі столу, то залишиться працездатним, з даними нічого не трапиться. Як для портативного накопичувача, розрахованого на роботу в зв'язці з мобільними девайсами, це важливо.

Сам накопичувач легкий і невеликий, тому носити в кишені джинсів, піджака або в сумочці його зручно. Вага накопичувача становить 51 г, габарити — 74 × 57,3 × 10,5 мм. У комплект поставки входять кабелі з роз'ємами USB-C на USB-C і USB-A.

Підключення

Відразу після підключення виявилося, що ні на комп'ютер, ні на смартфон не потрібно шукати драйверів, щось встановлювати. Все програмне забезпечення записано на сам накопичувач (відповідно, комп'ютер сам його розпізнає і підключає). Програмне забезпечення просте і зрозуміле: утиліта прочитує специфікації накопичувача, оновлює прошивку і дозволяє шифрувати дані за стандартом AES з довжиною ключа 256 біт. Також є досить зручний додаток для смартфонів або планшетів на Android.

Швидкість запису

Продуктивність накопичувача приємно здивувала. Швидкість читання і запису інформації — більше 500 Мбайт/с. Це означає, що приблизно за 20 секунд я скинув на T5 із комп'ютера скачаний фільм Full HD-якості (близько 12 Гбайт за «вагою»), підключив накопичувач до телевізора і насолоджувався переглядом без будь-яких затримок відтворення. Експеримент з відтворенням переконвертованого з Blu-ray у 4K фільму (52 Гбайт) також пройшов успішно: від моменту запису до моменту перегляду пройшло трохи більше двох хвилин. Мій старенький зовнішній диск аналогічну операцію виконує хвилин 15, а іноді й довше. Очевидно, що перехід на інтерфейс USB 3.1 Gen2 себе більш ніж виправдав.

Але перенесення одного відеофайлу — відносно просте завдання. Інша справа — перенесення фотографій у великій кількості, коли у кожного фото свій розмір. Перенесення «забитої» карти смартфона на ПК з 9 сотнями фотографій займає зазвичай хвилин 10. А на T5, підключений до смартфону, вдалося «злити» фотографії за... 30 секунд (реальна швидкість 2,8 Мб/секунду).

В цілому, Samsung Portable SSD T5 можна назвати першокласним переносним SSD. Похвали заслуговує і дизайн, і продуктивність, і зручність використання. Рекомендуємо. До речі, гарантія на пристрій — 3 роки. Такою впевненістю в своїй продукції може похвалитися мало який виробник.

Для кого

У маркетингових матеріалах зазначено, що Portable SSD T5 позиціонують як «рішення для ІТ-фахівців, творців контенту і користувачів, які цінують миттєвий і захищений доступ до даних». Але я б рекомендував його ще й такій категорії людей, як мандрівники, фотографи, журналісти та інші сучасні люди. Коли потрібно оперативно злити інформацію на диск і перенести для обробки контенту на комп'ютер (для обробки фото і відео), T5 незамінний. Крім того, з ним зручно возити з собою фільми і записи, які можна подивитися в подорожі на планшеті, смартфоні і/або ноутбуці, коли не хочеться забивати їхню пам'ять (це позначається на продуктивності і часі роботи батареї мобільного гаджета). І, нарешті, можливість шифрування зацікавить таку категорію споживачів, як підприємці, бухгалтери і фінансисти — їм часто потрібно возити з собою бізнес-інформацію, яка не повинна потрапити до чужих рук.

Показати ще новини
Радіо НВ
X