Для роботи та для сім'ї. Три зарядні станції, які допоможуть пережити будь-який блекаут

Вибираємо портативну зарядну станцію для дому (Фото:VadimVasenin/Depositphotos)
Павербанки дозволяють протриматися без світла кілька годин, але якщо відключення електрики регулярно тривають довше, то вам потрібні серйозніші рішення. Наприклад, портативні зарядні станції.
Ворожі обстріли завдали серйозної шкоди енергетичній інфраструктурі України.
Це не допоможе противнику зламати бойовий дух українців, а ось розбиратися в альтернативних джерелах електрики ми всі, схоже, швидко навчимося.
Отже, навіть найпотужніші павербанки здатні вирішувати лише індивідуальні завдання. Простіше кажучи, один павербанк зможе врятувати вас на кілька годин з 1−2 гаджетами. І самі павербанки потребують регулярної підзарядки. Причому чим потужніше «банка», тим довше часу займе зарядка.
Якщо у вас велика сім'я, безліч гаджетів і, найголовніше, від їхньої працездатності залежить ваш дохід, то саме час придивитися до більш масштабного рішення.
Так, зарядні станції обійдуться значно дорожче за павербанки, але й питання енергоефективності буде вирішено значно кардинальнішим способом.
У цій статті ми розглянемо кілька цікавих варіантів зарядних станцій для дому та офісу, які є в Україні прямо зараз.
Ми візьмемо зарядні станції у трьох різних цінових категоріях. Вони не тільки підійдуть людям з різними фінансовими можливостями, а й дозволяють вирішувати завдання різних масштабів.
EcoFlow DELTA
Від 57 тис. грн

Бестселер нашого смутного часу.
Місткість акумулятора — 350000, потужність — 1800 Вт/год. Є шість розеток змінного струму, а в цілому одночасно можна підключити 13 пристроїв.
Ця портативна зарядна станція здатна витягнути на собі електрику всього вашого будинку, включно з чайником, холодильником та пральною машиною. Деякі користувачі пишуть, що спокійно від EcoFlow DELTA запускали навіть кондиціонер у режимі обігріву. Щоправда, краще для таких сценаріїв використання підключенням EcoFlow DELTA у вас в будинку займався професійний електрик (є нюанси з перехідниками та ризик спалити саму станцію із втратою гарантії).
До мінусів можна також віднести досить шумне охолодження. У невеликих приміщення «співіснуваи» з EcoFlow DELTA може бути не дуже зручно.
Величезним плюсом EcoFlow DELTA є висока швидкість заряджання — до двох годин. І можливість заряджатися від сонячних панелей, що стане в нагоді власникам приватних будинків.
Автономність зарядної станції, звичайно, залежить від навантаження. За сценарію «холодильник, кілька ноутбуків та смартфонів, епізодичні включення чайника та мікрохвильової печі» EcoFlow DELTA пропрацює не менше доби. Якщо використовувати станцію тільки для підтримки роботи котла, холодильника, роутера та кількох лампочок, то кілька діб.
А ось пральна машина або кіловатний обігрівач «висадять» батарею за кілька годин.

Можливості віддаленого керування через Wi-Fi у цієї моделі немає.
Anker PowerHouse 757
Від 69 тис. грн

Доволі солідний бренд електроніки Anker випускає багато різних пристроїв (наприклад, колись NV Техно робив огляд чудових навушників Anker Soundcore Liberty 2 Pro).
Не залишився Anker осторонь і від портативних зарядних станцій.
І багато користувачів, які купили Anker PowerHouse, відзначають, що вони в цілому сприймаються як пристрої вище класом, ніж EcoFlow. Чого варті хоча б феритові кільця на транзисторах, літій-залізо-фосфатні акумулятори та 5-річна гарантія, але не будемо сильно заглиблюватися в деталі.
До плюсів можна віднести високу ефективність системи охолодження. Пасивної системи вистачає в більшості ситуацій, кулери включаються лише в дуже помітному навантаженні. Тому «голосить» Anker PowerHouse 757 значно рідше, ніж ті ж EcoFlow.
Автономність Anker PowerHouse 757 вражає. Холодильник, роутер, кілька постійно підключених комп’ютерів — це буде не менше 7−8 годин автономної роботи.
Сама станція повністю заряджається менш ніж за дві години.
Є UPS-режим (тобто режим безперебійного живлення для комп’ютерів) та вбудований ліхтар із теплим світлом. Саме для затишного робочого місця.
Bluetti PowerOak AC200P
Від 115 тис. грн

Назва Bluetti ще недавно була відома тільки в досить вузьких колах, сьогодні ж вона стала номінальною (як і Ecoflow).
Потужні зарядні станції під цим брендом можуть використовуватися для підключення не тільки гаджетів, а й великої побутової техніки.
Bluetti PowerOak AC200P, що має потужність 2000 Вт і акумулятор ємністю 555 тис мАг, належить якраз до цієї категорії.
Станція спокійно тягне одночасно холодильник, пральну машину, котел та роутер, при цьому може заряджати кілька ноутбуків та телефонів. Загалом, у станції — 13 вихідних портів для різних видів пристроїв, що підключаються. Цілком реально підключити до Bluetti PowerOak AC200P і всю електрику в будинку, попередньо, звичайно, відключивши «автомати» від центральної мережі. Головне, щоб загальне навантаження в цьому випадку не перевищувало можливості зарядної станції.
Час автономної роботи портативної зарядної станції природно залежить від кількості пристроїв, що підключаються до неї. Спроба зберегти функціональність всіх без винятку пристроїв може скоротити час роботи Bluetti PowerOak AC200P до кількох годин. При невеликому навантаженні зарядна станція дозволить вам залишатися на зв’язку та розважати себе «серіальчиками» протягом кількох діб.
Час повної зарядки самої станції від мережі становить 2,5 години. Також Bluetti PowerOak AC200P можна заряджати від сонячної батареї, від генератора та автомобіля.
Керування пристроєм здійснюється за допомогою великого LCD-дисплея.
Також можливе керування зарядною станцією зі смартфона через програму. Наприклад, можна побачити поточний рівень заряду акумуляторів. Щоправда, якість софту, на думку багатьох користувачів, бажає кращого.
Для ряду користувачів може стати проблемою і досить висока шумність блока живлення Bluetti PowerOak AC200P. Якщо у вас великий будинок, і зарядна станція знаходиться десь у технічному приміщенні, це не критично. Однак, якщо ви використовуєте Bluetti PowerOak AC200P у порівняно невеликому офісі чи квартирі, то це може стати проблемою.