Не повернемося до кам’яного віку. Три гаджети, які допоможуть вижити без електрики

8 грудня 2022, 06:15
Які гаджети потрібні, щоб пережити блікаут (Фото:СС)

Які гаджети потрібні, щоб пережити блікаут (Фото:СС)

Українці знаходять дедалі витонченіші способи облаштування свого побуту під час тривалих відключень електроенергії. Ці гаджети допоможуть вам прожити без світла.

Мешканці різних українських міст далеко не вперше за останні 30 років переживають аварійні відключення електроенергії.

Однак, на відміну від 1990-х, сьогодні є багато ефективних електронних пристроїв, які дозволяють мінімізувати дискомфорт через відсутність світла.

Відео дня

Повербанки, портативні електростанції, компактні генератори, автономні станції супутникового та мобільного зв'язку, хімічні джерела освітлення, ㅡ ці та інші пристрої дозволяють легко існувати навіть в умовах тривалих відключень електроенергії.

Раніше НВ розповідав, як зробити джерело живлення для дому з автомобільного акумулятора та підключитися до мережі навіть без світла.

Сьогодні розглянемо три простих та надійних гаджети, які спростять життя без електрики.

Система автономного освітлення

Воскові свічки та масляні лампи, безумовно, необхідна річ у побуті, але сьогодні можна використовувати дещо сучасніше та корисніше.

Готове компактне рішення для освітлення будинку складається із сонячної панелі, перетворювача, акумулятора, кількох світлодіодних ламп та набору перехідників.

Зібраний комплект таких пристроїв в інтернеті можна знайти за ціною від 3000 до 6000 грн.

Залежно від ємності акумулятора та потужності системи, повна зарядка пристрою від електромережі займе кілька годин. Додаткова невелика сонячна панель дозволить підтримувати зарядку протягом світлового дня.

При цьому кожна лампа в комплекті може освітлювати велике приміщення протягом 10 годин.

Автономний 4G-комлекс

Перебої з електрикою часто супроводжуються втратою домашнього чи мобільного інтернету.

У цьому випадку доводиться шукати сигнал свого провайдера або доступну мережу іншого оператора в межах національного роумінгу, роздаючи Wi-Fi для ноутбуків та інших гаджетів зі свого смартфона.

Мінуси такого методу ㅡ слабкий сигнал, його втрата під час роздачі та швидке розряджання акумулятора смартфона, який роздає Wi-Fi.

Готове рішення ㅡ портативний 4G Wi-Fi-роутер із вбудованим резервним джерелом живлення. Як правило, подібні готові комплекси оснащуються додатковими зовнішніми антенами для посилення сигналу мобільної мережі, а також підтримують SIM-картки будь-яких операторів мобільного зв'язку.

Навіть невеликий вбудований акумулятор дозволяє такому роутеру працювати до 10 години в автономному режимі. Деякі моделі можуть одночасно виконувати функції повербанка, ліхтарика тощо.

Ціна питання за хороший роутер із додатковою антеною ㅡ 2000−3000 грн.

Ручний електрогенератор

Цей пристрій знайомий тим, у кого в дитинстві був велосипед із динамо-фарою.

Фактично, примітивна динамо-машина, яка може мати різні форми та функції, а також заряджати мобільні пристрої малої потужності.

У мережі можна знайти подібні ручні електрогенератори у вигляді FM-приймача, ліхтаря чи навіть вентилятора.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Але найчастіше ці пристрої використовуються для заряджання смартфона в умовах тотальної відсутності електрики та доступу до резервних джерел енергії.

Принцип дій цих пристроїв простий, але вимагає деяких зусиль: для зарядки достатньо крутити спеціальну ручку або важіль динамо-машини, під'єднавши пристрій, що заряджається, до вбудованого USB-порту.

Існують також «кишенькові» ручні електрогенератори, які завжди можна тримати при собі. Ціни на різні моделі варіюються в діапазоні від 500 до 3000 грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X