Вчені знайшли квітку віком майже 100 мільйонів років

17 серпня 2017, 08:02
Дослідники з США знайшли доісторичні квіти в шматочках янтарю з М'янми

Вчені зі штату Орегон вважають, що вік рослин становить приблизно 100 мільйонів років, пише Science Daily .

"Ці шматочки бурштину зберегли квіти настільки добре, що вони зараз виглядають так, як ніби ви їх зірвали з куща в вашому саду. Динозаври, можливо, могли випадково зламали гілки і "струсити" квіти в краплі смоли на корі араукарії, яка вважається сьогодні головним джерелом доісторичного бурштину", - розповідає професор Джордж Пойнар з університету штату Орегон.

Відео дня

Ліси з араукарій росли на території нинішньої М'янми приблизно 100 мільйонів років тому. Вони були населені динозаврами, примітивними ссавцями, комахами і першими квітковими рослинами.

Квіти, які знайшли в бурштині, отримали назву Tropidogyne pentaptera. Діаметр кожної квітки не перевищував п'яти міліметрів, і їх пестики мали досить незвичайну "роздвоєну" структуру, не схожу на те, як були влаштовані інші стародавні квіти. Новий вид називають "родичем" рослин, які зараз ростуть в основному в Австралії, на півдні Африки і в Південній Америці.

У 2015 році НВ повідомляло, що вчені знайшли одну з найдавніших квіток на планеті віком 125 мільйонів років. Квітка, відомий як Montsechia Vidalii, ріс на дні озер на території сучасної Іспанії.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X