У Південній Кореї планують ввести податок на роботів

10 серпня 2017, 17:27
Уряд Південної Кореї зробив перший крок до введення податку на роботів, підготувавши відповідний проект закону

Законопроект розроблений адміністрацією президента країни, ймовірність його прийняття досить висока, пише ZDnet .

Суть проекту в тому, що компанії, які використовують роботів, повинні будуть платити податки за це. Якщо закон вступить в силу, Південна Корея стане першою країною, яка змінює свої податкові правила в світлі визнання наступаючої масової роботизації. Особливо роботи загрожують робочим місцям людей із середньою і низькою кваліфікацією.

Відео дня

Відзначається, що перед прийняттям закону необхідно дати чітке визначення поняттю робот і визначити типи роботів. Ймовірно, за використання різних роботів потрібно буде стягувати різні суми податку залежно від того, скільки людей заміщає той чи інший механізм.

Тому поки в Південній Кореї планують зробити непрямий податок - не обкладати збором кожного робота, а посилити податкові умови для підприємств з автоматизацією. Якщо точніше - таким підприємствам зменшать податкові пільги. Противники документа відзначають, що новий закон негативно позначиться на розвитку штучного інтелекту.

Раніше НВ повідомляло, що європейська влада має намір наділити роботів цивільними правами і обов'язками. Власників зобов'яжуть платити податки, щоб компенсувати виплати людям, які стали безробітними через роботів.

Показати ще новини
Радіо НВ
X