У Німеччині випробували літак на водневих двигунах

10 жовтня 2016, 17:21
Чотиримісний літак HY4 з водневими паливними елементами здійснив перший політ

Випробування літака, розробленого компанією H2Fly, визнали успішними. На базі HY4 планується розробити більш великий водневий пасажирський літак, розрахований на перевезення до 19 осіб, пише Nplus1 з посиланням на Aviation Week.

Відео дня

Новий водневий літак HY4 створений на базі словенського електричного літака Pipistrel Taurus Electro G4. Цей літальний апарат побудований за схемою з двома фюзеляжами і одним електромотором з тягнучим повітряним гвинтом між ними. Потужність електромотора складає 80 кіловат. У носовій частині кожного з фюзеляжів розташовані кабіни на дві людини.

H2Fly додатково обладнала словенська літак двома баками, в яких під тиском зберігається водень, низькотемпературними паливними комірками і 45 кіловатною літій-полімерною акумуляторною батареєю. У літаку є водневий паливний елемент, що виробляє електрику, яка живить бортові системи, електромотор і заряджає акумулятори.

Маса водневих баків становить 170 кілограмів. Вони здатні під тиском вміщати 9 кілограмів водню. Маса водневого паливного елемента становить 100 кілограмів, а акумуляторної батареї — 135 кілограмів. Маса порожнього HY4 становить 1,5 тонни. Літак може розвивати швидкість до 200 кілометрів на годину і здійснювати польоти на відстань до 1500 кілометрів.

Німецький розробник планує використовувати нові водневі літаки для швидкого перевезення пасажирів між населеними пунктами всередині Німеччини. Коли саме нові літаки почнуть виконувати регулярні рейси, поки невідомо.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X