Літаюча Tesla. Французи розробляють електричний літак

7 жовтня 2016, 09:04
Французька компанія Onera зайнялася розробкою простого в управлінні електричного літака Ampere

Згідно з планами компанії, в найближчі кілька тижнів почнуться продувні випробування моделі літака в аеродинамічній трубі в Ліллі у Франції. Вони дозволять перевірити аеродинамічне компонування Ampere, який планується оснастити 32-40 електромоторами, передає Nplus1.

Відео дня

Проекти електричних літальних апаратів сьогодні дуже популярні у розробників. Однією з позитивних якостей такої техніки є велика свобода при конструюванні. Справа в тому, що електромотори можуть мати будь-які розміри, а це знімає деякі обмеження на їх розміщення на планері. Крім того, відмова від двигунів внутрішнього згоряння позбавляє від необхідності проектувати паливну й мастильну системи.

Проект нового електричного літака Ampere передбачає розміщення 16-20 електромоторів на передніх кромках консолей крила. Новий електричний літак зможе розвивати швидкість до 500 кілометрів на годину, а тривалість польоту складе близько двох годин.

Пілотувати Ampere буде простіше, ніж звичайний легкий літак, завдяки спеціальному програмному забезпеченню. Крім того, на літак встановлять навігаційне обладнання з спрощеним графічним відображенням. Очікується, що Ampere буде тихіше звичайних легких літаків. Справа в тому, що невеликі електромотори будуть видавати більш високочастотний шум, ніж звичайні авіаційні двигуни. Такий шум буде швидко втрачати інтенсивність на відстані.

Забезпечувати мотори електрикою будуть 8-10 модулів, складених з водневих паливних елементів і літій-іонних акумуляторних батарей, підключених в ланцюг живлення паралельно. Ampere зможе перевозити чотирьох осіб.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X