У Японії створили бджолу-робота

13 лютого 2017, 12:28
Вчені з Японії представили міні-безпілотники, здатні замінити бджіл під час запилення квіткових рослин

Такі розробки стали особливо актуальними в останні роки, оскільки популяція бджіл у всьому світі неухильно скорочується. Японські дослідники, можливо, надихалися серіалом Чорне дзеркало, пише Gizmodo.

Відео дня

"Телевізійні програми про проблеми запилення, зниження кількості медоносних бджіл і останні досягнення робототехніки, а не тільки Чорне Дзеркало емоційно мотивували мене", - розповідає японський хімік Ейдзіро Міяко з інституту AIST, один з авторів розробки.Інженери забезпечили невеликих 5-сантиметрових дронов клейкою поверхнею, покритою розробленим Ейдзіро Міяко рідким гелем. Сама поверхня складається з органічної речовини – вовни тварин.

Ключовою властивістю цього гелю є здатність проводити електрику і утримувати заряд. Бджоли, як правило, заряджені позитивно, пилок — негативно. Ці протилежності притягуються, і пилок налипає на бджіл. За тим же принципом працює і гель.

Раніше НВ повідомляло, що дослідники з політехнічного університету Варшави розробили роботів-бджіл, здатних самостійно запилювати рослини.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X