Це Вегас, хлопці: топ-10 новинок CES 2016
Поки українці закінчують святкувати зимові свята, на іншому кінці світу, на виставці CES 2016 в Лас-Вегасі кипить бурхлива діяльність. Виробники електроніки щедро обдаровували публіку новинками, здатними викликати захоплене "ух ти".
Concepter Soul

Виставка в Лас-Вегасі збирає експонентів з усього світу. Від України на неї поїхала команда Concepter. У цьому році українці, які вже не вперше відвідують виставку, продемонстрували гаджет Soul ("душа"), який можна носити на зап'ясті. На відміну від більшості подібних пристроїв, Soul не вимірює пульс або кроки. За допомогою брелока або браслета і мобільного додатку Soul веде облік часу, який ви проводите з близькими. Що ж, ідея українців виглядає справді душевно, адже приділяти час друзям і рідним може бути не менш важливим завданням, ніж стежити за власним здоров'ям і фізичною формою.
Chevrolet Bolt

Коли мова заходить про електромобіляі, неминуче спливає ім'я Tesla. Однак, незважаючи на всю свою інноваційність, це порівняно невелика компанія (в минулому році вона продала трохи більше 50000 авто). А ось General Motors – один з найбільших автовиробників світу. І на CES 2016 він привіз серійну версію електромобіля Chevrolet Bolt, здатного подолати понад 300 км на одному заряді. Очікувана ціна в районі $30000 означає, що дана модель призначена для більш широкої публіки. Можливо, Bolt не стане по-справжньому масовим, але його презентація –вагомий внесок в розвиток електромобілів. Чим більше великих гравців займеться виробництвом такого роду авто, тим вище їхні шанси перетворитися з дивини в поширений вид персонального транспорту. Ну, правда, не тільки ж Tesla вміє робити електромобілі.
Faraday Future FFZERO1

До речі, про автомобілі на CES 2016. До старту виставки розігрався неабиякий ажіотаж навколо молодої компанії з американською пропискою і китайським капіталом Faraday Future. На CES вона представила свій перший концепт FFZERO1. Новинка побудована на модульній платформі і оснащується чотирма електромоторами сумарною потужністю 1000 кінських сил. Вражає. Втім, у виробництво FFZERO1 не піде. Faraday продемонструвала, на що здатна, і тепер займеться роботою над серійними електромобілями, які почнуть з'являтися на ринку через пару років.
Nixie

Деякі компанії активно намагаються причепити нам на зап'ястя щось дуже розумне і не дуже потрібне. Nixie – апогей даної концепції. Це мініатюрний дрон, якого можна носити на зап'ясті, а при необхідності – запустити в повітря і зробити фотографію. Практичної користі від такого девайса небагато, але обділити увагою цю забавну іграшку для фанатів розумної техніки просто неможливо. В даний час Nixie знаходиться на стадії розробки.
Ehang 184

Ще один цікавий дрон з виставки у Лас-Вегасі. Відмінною особливістю Ehang 184 є те, що він може взяти на борт людину. Переміщаючись з пункту А в пункт Б, пасажир не буде брати участь у процесі керування польотом. Ehang 184 обладнаний кондиціонером, підсвічуванням для читання, і у нього є доступ до інтернету. Дрон, витримує вагу більше 100 кг і може провести в повітрі 23 хвилини. Ehang 184 поки є прототипом, але, як запевняє Engadget, компанія-виробник збирається вивести його на ринок в цьому році. Орієнтовна вартість становить $200-300 тисяч.

Netflix

Одну з найгучніших заяв на CES 2016 зробила компанія Netflix. Вона оголосила про запуск свого відеосервісу в 130 країнах світу, в тому числі і в Україні. Тепер і українські користувачі отримають доступ до великої колекції фільмів і серіалів Netflix. Сервісом можна місяць користуватися безкоштовно, а потім потрібно буде вибрати один з трьох тарифних планів. В Україні, як і в більшості інших нових країн, Netflix віщає англійською.
Motorola

І якщо для Netflix нова епоха тільки починається, то для Motorola все закінчується. Китайська компанія Lenovo, яка купила бренд в 2014-му, планує відмовитися від нього практично повністю. На смартфонах, які надалі будуть носити ім'я Lenovo, як і раніше буде красуватися фірмовий логотип у вигляді літери M, і вкорочене прізвисько Moto не зникне, але це все, що залишиться від легендарного імені піонера мобільного зв'язку. Що ж, Hello, Moto і Goodbye, Motorola.
TP-LINK Talon AD7200

TP-LINK представила в Лас-Вегасі перший у світі Wi-Fi роутер, що підтримує новітній стандарт 802.11 ad. Talon AD7200 забезпечує швидкість передачі даних до 4,6 Гбіт/с в діапазоні 60 ГГц. Це приблизно в 2,5 рази швидше того, на що був здатний 802.11 ac. Новинка дозволяє завантажити фільм у форматі 4K приблизно за 4 хвилини. Роутер оснащується 2-ядерним процесором (1,4 ГГц) і парою портів USB 3.0. За допомогою спеціального додатка роутером можна управляти зі смартфона на базі iOS або Android.
Alexa

До старту виставки експерти багато говорили про "розумний будинок". Дана технологія несе практичну користь для потенційних споживачів і може стати популярною, але через відсутність цілісності системи житла покупців поки не порозумнішали. Відчутний внесок у виправлення ситуації зробила компанія Amazon. На CES 2016 було представлено безліч пристроїв (камери, освітлювальні системи і т.д.) з підтримкою Alexa – голосового асистента, розробленого для розумної колонки Amazon Echo. Тепер власники цього пристрою можуть замикати замки, включати світло і підкручувати термостати за допомогою голосових команд. Навіть Ford планує додати Alexa до своїх автомобілів. Як зазначає The Verge, "Alexa є привабливим шляхом вперед" для індустрії, "заплутаної проблемами з інтерфейсом і сумісністю".
Oculus Rift

На виставці в Лас-Вегасі компанія Oculus назвала ціну і озвучила терміни початку поставок окулярів віртуальної реальності Rift, чим викликала невдоволення у публіки. Справа не в термінах поставки (вона розпочнеться 28 березня), а в ціні на рівні $599, яка перевищує деякі очікування. Враховуючи, що для Rift знадобиться досить потужний комп'ютер ціною в $1000-1200 це означає, що завтра віртуальна реальність не потрапить в кожен будинок. Втім, для ВР це тільки початок. Нехай, і не перший.