Смартфони-примари. П'ять несподіваних проектів, які не пішли далі прототипу

24 червня 2018, 11:02

Днями у ЗМІ просочилися зображення прототипу першого гнучкого смартфона Samsung, над яким компанія працювала кілька років тому, але так і не презентувала. НВ згадує інші випадки схожих витоків.

Як пише Engadget, прототип з подвійним екраном і складаним корпусом, конструктивно схожий на ZTE Axon M, а зовні – на Galaxy S6, дістав назву "Project V", міг побачити світ у 2015-2016 роках. Однак у той момент у Samsung почалося падіння продажів, і компанія сфокусувалася на переосмисленні лінійки. Не можна стверджувати, що ця модель може бути трохи схожа на те, над чим компанія працює зараз.

Відео дня

Project V. Фото: Weibo/MMDDJ_, Twitter

У мережу часто витікають прототипи смартфонів з неймовірними характеристиками від різних виробників, але лише одиниці з них потім з'являються в масовому продажі.

Для галузі це норма, цикл розробки пристрою – не місяць і не два, а вже якщо йдеться про якісь нові технології (гнучкість, новий тип матеріалів, нові властивості тощо), то між першим прототипом, неоковирним і нежиттєздатним, і першим комерційним зразком лежать роки і півоти.

Уже не перший рік виробники дражнять натяками на швидкий випуск гнучких смартфонів та інших пристроїв. Дисплеї – вже є, прототипи на виставкових стендах – були. Витоків – скільки завгодно. В одного тільки Samsung уже було кілька версій гнучкого пристрою, хоча анонси (радше чутки про ці анонси) постійно переносять.

Компанія може вирішити, що певні характеристики не вписуються в ту собівартість, яка має бути у моделі, а з вищим цінником вона вже не зайде. Десь поки не зрозуміла практична цінність. Десь хід конкурентів змусив переглянути концепцію.

НВ зібрало кілька прикладів таких витоків або моделей, про які було точно відомо, але вони не стали комерційними.

Google Sooner

Google Sooner – це прототип першого Android-смартфона, який так ніколи і не вийшов. Зараз це виглядає дивно, але в початковій концепції Android ішлося про невеликий екран і кнопкове управління.

Робота над моделлю тривала у 2006 році, проте у 2007 Apple презентувала перший iPhone. З великим на ті часи дисплеєм і зовсім без клавіатури. Модель навіть з можливостями, які відставали від ринку, стала хітом (і згодом зім'яла таких гігантів, як Nokia), тому що виявилося, що сенсорне управління, розраховане на пальці і розуміє свайпи (а на той момент це був прорив, сенсорні інтерфейси того часу годилися хіба що для стусанів стилуса), виявилося краще кнопок.

У Google швидко прийняли нову ідеологію, тому Android сьогодні такий, яким він є – і сенсорний, і масовий.

Galaxy S III на ОС Tizen

У 2012 році на ринку мобільних операційних систем уже було два фаворити – iOS і Android, також плюс-мінус живою на той момент була Windows Phone. Однак то розробники, то вендори, боячись складати всі яйця в один кошик (по суті – Android був найперспективнішим на той момент), грали в інші операційні системи. Ринок побачив перші версії або анонси Firefox OS, зайшла мова і про Tizen для смартфонів.

За чутками, які з'явилися у вересні 2012 року, компанія Samsung планувала випустити Tizen-версію свого флагмана Galaxy S III. Модель, зрозуміло, так і не побачила світ, і потім ще протягом трьох років компанія дражнила ринок обіцянками.

У січні 2015 року Samsung Z1 усе-таки презентували, і на хвилі «успіху» на деяких ринках, як повідомляє Reuters, компанія запланувала вихід ще декількох Tizen-моделей. Але ринок їх так і не побачив.

Nokia Normandy

У 2013 році Windows Phone уже впевнено втрачала частку ринку, якщо можна так стверджувати зважаючи на те, що операційній системі, навіть при бюджетах Microsoft і Nokia, так і не вдалося серйозно закріпитися.

До того ж уже були чутки, що компанію Nokia придбає Microsoft, і цей союз виглядав так, ніби розлучити його зможе тільки смерть.

І раптом як грім серед ясного неба з'явилася новина про те, що всередині компанії є плани щодо випуску Android-смартфонів і навіть прототипу – Nokia Normandy.

Як пише The Verge, це мала бути модель зі спеціальною урізаною версією Android, як Amazon робить з лінійкою Kindle Fire.

Джерела видання вказували, що компанія бачить модель як альтернативу лінійці Asha у нижньому сегменті, а зображення – що корпус пристрою повністю позбавлений кнопок навігації (на кшталт Nokia N9 з оболонкою Meego). За іронією долі, до таких рішень і Nokia, і Android прийшли набагато пізніше – в районі 2017 року.

Tor Phone

У листопаді 2016 року розлетілася новина про те, що розробник мережі Tor створив прототип смартфона з великим упором на безпеку в мережі. Як антипод чистого Android від Google, де кожен крок користувача записаний, навіть якщо користувач проти або не здогадується про це.

Прототип працював на Copperhead OS – зміненій версії Android. В апаратній частині не було нічого нового – ОС запускалася на смартфонах Google Nexus і Pixel, зміни стосувалися тільки системи, яка мала забезпечити користувачеві повну безпеку. «Copperhead є єдиним Android-ROM, що підтримує верифіковане завантаження, яке забороняє шкідливому софту змінювати розділи завантаження, системи і відновлення», - написав творець Copperhead OS Майк Перрі у своєму блозі.

Модель не повинна була з'явитися у продажу. Але власники пристроїв, на яких можна запустити ОС, могли самостійно завантажити код з Github і встановити ПЗ на смартфон.

З моменту анонсу про успіхи проекту і великої аудиторії користувачів не чути.

Xiaomi Mi Mix 2S з наекранним сканером відбитків пальців і вирізом

Xiaomi опанувала гру у витоки не гірше від інших лідерів ринку, напередодні анонсу Mi Mix 2S ширилося дуже багато чуток про те, які можливості дістане модель.

По-перше, осінні витоки припускали, що Xiaomi додасть iPhone-подібний виріз на дисплеї. По-друге, інші витоки малювали здвоєну камеру на тильному боці. По-третє, після анонсу Vivo Apex мова зайшла про те, що ця китайська компанія поставить наекранний датчик відбитків пальців.

Не виключено, що всі ці ідеї обговорювалися у Xiaomi і навіть прораховувалася вартість їх виробництва. Але чи то компанія шляхом неправдивих витоків вирішила підігріти інтерес до продукту, чи то екзотичні можливості вирішили притримати до кращих часів.

Читайте також:

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X