Під ковпаком. Android-пристрої збирали дані про користувачів, незважаючи на налаштування

23 листопада 2017, 09:27
Від початку 2017 року Google збирала дані про місцезнаходження Android-пристроїв, навіть якщо на гаджетах було вимкнено всі сервіси

Інформацію про це підтвердили самі працівники Google, повідомляє видання Quartz.

Всі Android-смартфони майже рік фіксували координати за адресами сусідніх стільникових веж, а потім передавали інформацію в Google. Проблема не була обмежена конкретними моделями пристроїв або регіонами.

Відео дня

"У січні цього року ми почали дивитися на використання Cell ID кодів як додаткового сигналу для подальшого підвищення швидкості та ефективності доставки повідомлень. Проте, ми ніколи не включаємо Cell ID в нашу систему мережевої синхронізації, тож дані не зберігаються", - сказав представник Google, однак не уточнив, як дані про місцезнаходження гаджета можуть поліпшити доставку повідомлень.

За словами представника Google, зараз компанія робить кроки, щоб покласти край подібній практиці. До кінця листопада, як йдеться в повідомленні компанії, Android-телефони більше не будуть надсилати дані про місцезнаходження вежі стільникового зв'язку в Google, принаймні, в межах послуги, які споживачі не можуть відключити.

Незважаючи на те, що дані, які відправлялися в Google, були зашифровані, їх можна було відправити третім особам, якщо телефон був зламаний шпигунськими програмами або іншим шкідливим ПЗ.

У політиці конфіденційності Google чітко не обумовлено, чи збирають пристрої дані про місцезнаходження, коли ці послуги відключені. У ній лише говориться, що компанія збирає подібну інформацію з пристроїв, які "використовують сервіси Google".

"Тоді як Google стверджує, що не використовує дані про місцезнаходження, які збираються за допомогою цієї послуги, вона дозволяє рекламодавцям шукати цільових споживачів із використанням даних про місцезнаходження. Так що цей підхід має очевидну комерційну цінність. Зокрема, можна визначати, чи була людина коли-небудь в конкретному офлайн-магазині", - наголошується в публікації Quartz.

Показати ще новини
Радіо НВ
X