Шпигунські ігри. США планують заборонити смартфони Huawei і ZTE в урядових установах

15 січня 2018, 10:03

Чиновникам в США пропонують заборонити користуватися в урядових установах смартфонами та іншими гаджетами від брендів Huawei і ZTE

Документ під назвою "Закон США про державний зв'язок" представив сенатор від штату Техас Майк Конвей, пише The Verge.

Законопроект Конвея заборонить уряду США купувати і використовувати "телекомунікаційне обладнання та/або послуги" від Huawei і ZTE. Конвей зазначає, що технологія, яка виходить з Китаю, створює загрозу національній безпеці і що використання цього обладнання "буде залучати китайський нагляд у всі аспекти нашого життя", і цитує посадових осіб розвідки США і контррозвідки, які говорять, що Huаwai ділиться інформацією з державними лідерами, з метою розширення свого бізнесу в США, що представляє собою ще один ризик для безпеки країни.

Відео дня

Законопроект був запропонований через кілька днів після того, як у представників Huawei зірвалася угода з оператором зв'язку AT & T. Відповідно до цієї угоди, компанія збиралася продавати свій новий флагманський телефон Mate 10 Pro в США через AT & T. Відмова американців змусив генерального директора Huawei відмовитися від презентації на CES 2018.

Журналісти відзначають, що Huawei і ZTE давно є об'єктами уваги для членів Конгресу, і цей законопроект може бути формою політичного тиску на Китай. Конвей посилається на президента Дональда Трампа і його слова, де він звинуватив Китай в тому, що той використовує інтереси США, і каже, що країна конкретно намагається "поставити під загрозу цілісність американського бізнесу".

Додамо, що США - не єдина країна, влада якої побоюються шпигунства з боку Huawei. Раніше австралійський уряд залишив в силі заборону 2013 року, за яким Huawei відсторонили від участі в торгах по створенню національної широкосмугової мережі. Водночас Huawei послідовно відкидає звинувачення в змові з китайським урядом.

Показати ще новини
Радіо НВ
X