Інтернет-вандали приписали Хілларі Клінтон авторство книги Гітлера

23 травня 2017, 17:43
Сторінка про бібліографію Клінтон у Вікіпедії перенаправляла на книгу Гітлера Майн Кампф протягом 16 годин

Журналісти допомогли виправити "диверсію", яка залишалася непоміченою майже весь понеділок, 22 травня, пише Mashable.

Стаття "Бібліографія Хілларі Клінтон" автоматично перенаправляла користувачів на статтю про книгу "Майн Кампф" Адольфа Гітлера.

Відео дня

Авторам статті в Mashable вдалося обчислити IP-адресу людини, яка останнім вносив правки у статтю. Ним виявився американець, що проживає в Нью-Джерсі. Скандальна правка була зроблена в 2:26 ночі понеділка і залишалася непоміченою до вечора, коли перенаправлення прибрав редактор-доброволець.

Цікаво, що журналістам вдалося знайти в соцмережах лише одну людину, яка повідомила про вандалізм раніше за них. Повідомлення про "зв'язки" Гітлера і Клінтон з'явилося в Twitter-акаунті @wannemachaa.

"Вандалізм трапляється час від часу на Вікіпедії, але ми бачимо, що переважна більшість статей йому не підвладні. Коли відбуваються акти вандалізму, виправлення зазвичай відбувається протягом декількох хвилин. У цьому разі акт вандалізму довго залишався непоміченим тому, що це - сторінка з відносно низьким трафіком", - пояснив журналістам представник Вікіпедії.

За словами журналістів Mashable, "тролінг у Вікіпедії не є рідкістю, хоча називати Клінтон Гітлером набагато гірше, ніж включати в статтю про безхребетних американського політика Пола Райана".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X