Facebook пообіцяла побудувати «телепорт»

4 листопада 2015, 13:47
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Компанія Facebook створить пристрій, який дозволить людям бути де завгодно і з ким завгодно, незалежно від географічних кордонів».

Телепортація – один з наріжних каменів наукової фантастики поряд з подорожами в часі і зустріччю з інопланетними видами. Facebook збирається зробити цю технологію реальною. Про це заявив головний інженер компанії Майк Шрепфер в ході веб-саміту в Дубліні.

Відео дня

«Facebook хоче створити пристрій, який дозволить вам бути де завгодно і з ким завгодно, незалежно від географічних кордонів», - сказав Шрепфер.

Новинка буде працювати не так, як це зазвичай показують в кіно. Телепортація буде здійснюватися за допомогою пристроїв віртуальної реальності. Після торішньої покупки компанії Oculus VR у Facebook вже є відповідна база. На початку майбутнього року на ринок вийдуть окуляри віртуальної реальності Oculus Rift. Надалі Facebook буде вдосконалювати цей продукт. Шепфер передбачає створення пристрою, здатного обдурити почуття людини і змусити його повірити в реальність віртуального світу.

Компанія вже приступила до реалізації цього плану і в даний час працює в трьох напрямках. В першу чергу вона збирається дати користувачам ВР можливість бачити себе (наприклад, дивитися на свої руки) і інших людей. Наступного року на ринок вийдуть контролери для Rift, що дозволяють взаємодіяти з об'єктами віртуального світу за допомогою жестів. Oculus також тестує технологію захоплення міміки обличчя. Вона дозволить створювати аватари ВР, здатні відображати емоції користувача.

Далі Facebook і Oculus потрібно буде навчитися імітувати навколишній простір. У цьому можуть допомогти фахівці Surreal Vision. Цю компанію Oculus купила в нинішньому році. Зараз команда Surreal Vision працює над моделюванням навколишнього світу з подальшою інтеграцією картинки у ВР.

Нарешті, перед учасниками проекту стоїть завдання зробити так, щоб користувачі без специфічних навичок могли створювати власні віртуальні світи.

За словами Шрепфера, Facebook планує «фактично побудувати телепорт» до 2025 року.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X