Експеримент Роскомнагляду з відключення РФ від інтернету провалився

15 жовтня 2015, 10:30
Роскомнагляду, який є головним органом кремлівської цензури, не вдалося в рамках експерименту відключити російських користувачів від глобального інтернету

Як повідомляє з посиланням на гендиректора провайдера Ер-Телеком Андрія Семерикова портал С-news, незважаючи на "блокаду", трафік все одно йшов за кордон невідомими шляхами.

Відео дня

Про це він повідомив в ході прес-конференції Медіа-комунікаційного союзу Росії.

В ході експерименту Роскомнагляд посилав на диспетчерські пункти великих операторів зв'язку вказівки блокувати трафік з тих чи інших зарубіжних магістральних каналів. Великі провайдери могли здійснити блокування шляхом відповідного налаштування в наявних у них системах управління трафіком (DPI).

Однак, як з'ясувалося, повністю перекрити зв'язок Росії з зовнішнім світом не вдалося: трафік все одно йшов за кордон, причому маршрути його прямування так і залишилися невідомими.

На думку Семерикова, причиною цієї ситуації є велике число невеликих, так званих "сірих" інтернет-провайдерів, діяльність яких слабо контролюється державою.

Зокрема, у цих провайдерів відсутні системи DPI, що не дозволяє державі керувати трафіком. До того ж провайдери часто використовують супутникові канали, через що утворюються неконтрольовані владою стики між російським і закордонним інтернетом.

При цьому зазначається, що частка таких провайдерів на російському ринку зв'язку досить висока – від 50% до 60%.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Роскомнагляд розпорядився заблокувати сайт Товариства захисту прав споживачів, яке випустило пам'ятку росіянам про відвідування окупованого Криму.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X