Бразилія визнана раєм для кіберзлочинців

30 листопада 2015, 14:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Бразилія знайшла ще один спосіб прославитися на весь світ. Тепер це не тільки країна футболу і карнавалів, але і справжній рай для кіберзлочинців. Такий висновок зробили фахівці Kaspersky Lab, провівши дослідження особливостей комп'ютерних злочинів у цій країні

У найбільшій країні Південної Америки особливо поширені фінансові кіберзлочини (наприклад, клонування банківських карт) і атаки на IT-ресурси державних структур і великих компаній.

Відео дня

У Бразилії жваво йде торгівля товарами і послугами кіберзлочинців. Для цього навіть створюються спеціальні інтернет-магазини. Причому, після здійснення покупки можна отримати товарний чек. Для реклами своїх послуг кіберзлочинці використовують різні канали, в тому числі і соціальні мережі.

© Kaspersky Lab
© Kaspersky Lab Фото:

Своїх вчинків вони не ховають і навіть виставляють на показ, публікуючи в інтернеті фотографії та відеоролики, що демонструють те, як розкішно вони живуть на гроші, отримані незаконним шляхом. При цьому вони впевнені у власній правоті, переконуючи себе, що вони грабують у багатих (банки, уряд і компанії) і віддають бідним (собі).

Причина такої розкутості криється в тому, що в Бразилії неефективна законодавча база. До 2013-го року кіберзлочини не були юридично визначені, як злочинні діяння. Однак і тепер ситуація не покращилася. Нерідкі випадки, коли кіберзлочинців заарештовують, а потім відпускають без пред'явлення звинувачень.

У 2014-му, за розрахунками Kaspersky Lab, в Бразилії було скоєно більше фінансових атак, ніж у будь-якій іншій країні світу. За рік від банківського шкідливого ПЗ тут постраждало майже 300 тисяч користувачів. Друге місце зайняла Росія, де було атаковано більше 250 тисяч користувачів. Замкнула трійку "лідерів" Німеччина з результатом 155 тисяч.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X