Врятували від смерті? Apple Watch попередили свого власника про серйозні проблеми з серцем

30 листопада 2020, 11:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Власник розумного годинника Apple Watch, розповів, що функції моніторингу серцевого ритму в гаджеті попередили його про небезпечний недіагностований стан.

Годинник 25-річного Закарі Зіса повідомив його про високу частоту пульсу в стані спокою — 210 ударів на хвилину.

Зіс, нещодавній випускник Університету штату Огайо, боровся з рідкісною хворобою — атаксією Фрідрейха — більшу частину свого життя і був в інвалідному візку з середньої школи. Атаксія Фрідрейха — рідкісне генетичне захворювання, яке може викликати труднощі при ходьбі і впливати на мову та чутливість в руках і ногах.

Відео дня

Зіс — завзятий користувач Apple Watch, і його годинник попереджав його про високу частоту пульсу в стані спокою — 210 ударів на хвилину. Закарі не робив жодних вправ, і його пульс не міг підвищитися до таких значень. Як виявилося, Зісу потрібна абляція передсердь, щоб виправити цей стан.

«Apple Watch повідомили мені, що щось не так, але потрібно було звернутися до лікаря за допомогою, щоб побачити, що насправді не так», — сказав він.

Після процедури пульс Зіса повернувся до норми, і він каже, що він уже відновився приблизно на 90%.

Apple Watch дозволяє встановити поріг повідомлення «Висока частота пульсу». Коли ви це зробите, ваші Apple Watch відправлять push-повідомлення, коли виявлять частоту серцевих скорочень вище цього порогу протягом 10 хвилин бездіяльності.

Це вперше Apple Watch приписують виявлення аномальних серцевих захворювань. Торік жінка з Північної Кароліни заявила, що її Apple Watch виявили аномально високу частоту серцевих скорочень і діагностували у неї серцеве захворювання.

Також НВ писав, що в кінці 2018 року розумний годинник Apple Watch 4 зіграв ключову роль у повідомленні служб екстреної допомоги.

Житель Швеції 34-річний Густаво Родрігес готував обід на плиті, але в цю мить він звалився на підлогу з болем у спині. Він майже не міг пересуватися і був навіть не в змозі вимкнути плиту.

Датчик виявлення падіння в Apple Watch помітив падіння і запропонував зателефонувати до місцевих екстрених дзвінків. Густаво розповідає, що йому вдалося доповзти по підлозі у вітальню, але він не міг встати й дістатися до телефону.

Чоловікові також вдалося зв’язатися за допомогою смарт-годинника з тещею, що живе в сусідній квартирі, щоб вона погасила вогонь на плиті.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X