Блоги

10 лютого 2021, 22:46

Скільки життів врятують Паризькі кліматичні угоди

Анатолій Кім

Блогер НВ Техно

Вчені підрахували, скільки людей може врятувати нова політика боротьби з кліматичними змінами. Виявилося, що не так вже й мало.

Пам'ятаєте, що таке Паризька кліматична угода? Так-так, це та штука, яку прийняли і ратифікували більшість країн світу у 2015 році.

Згідно з цією угодою, всі країни мають значно скоротити викиди вуглекислого газу (CO2) в атмосферу і гарантувати, щоб температура повітря на планеті не виросла більше, ніж на два градуси за Цельсієм.

Головна проблема угоди полягала у тому, що одна з головних країн-виконавців США, завдяки ініціативі тодішнього президента Дональда Трампа, відмовилася від її виконання.

Крім того, багато екоактивістів заявляли, що норм, прописаних у Паризькій угоді, явно недостатньо для боротьби з глобальними кліматичними змінами.

Як би там не було, після вступу на посаду новий американський президент Джо Байден повернув США до Паризької угоди і тепер провідні вчені планети знову сподіваються на цей документ, як на один з головних засобів порятунку планети від неминучої кризи.

Наприклад, недавно міжнародна група дослідників опублікувала нову роботу в журналі Lancet, згідно з якою виконання вимог, прописаних в цьому документі, дійсно може вплинути на якість життя багатьох людей.

Вчені заявили, що виконання цієї угоди врятує як мінімум 6,4 млн життів за рахунок кращого харчування, 1,6 млн життів за рахунок чистішого повітря і 2,1 млн життів за рахунок збільшення кількості фізичних вправ.

Автори дослідження також підтвердили, що ключові країни-підписанти угоди, які представляють 50% населення світу і відповідають за 70% світових викидів, зараз недостатньо сильні для виконання всіх вимог. І це становить ризик підвищення глобальної температури на три градуси за Цельсієм.

Однак, нова модель показує, що Паризька угода може врятувати щонайменше 10 млн життів людей, і це, на думку вчених, є вагомим аргументом для виконання всіх вимог документа.

Серед цих вимог - запровадження різних дієт, скорочення споживання червоного м'яса, їжі тваринного походження і оброблених продуктів.

Такі методи повинні не тільки поліпшити здоров'я людей по всьому світу, а й знизити викиди парникових газів у атмосферу.

Виходить, сценаристи «Окча» мали рацію і знали про це ще кілька років тому?

До слова, у новому дослідженні зазначено, що дефіцит овочів, фруктів, бобових і горіхів - це серйозніша проблема, ніж надмірне вживання червоного м'яса.

Другие новости

Всі новини