Поки орки вбивають. Blue Origin запустила шість туристів у суборбітальний простір
Інновації31 березня 2022, 16:56
Західний світ настільки прогнив, що дозволяє приватним підприємцям запускати туристів у космос. Замість того, щоб скидати фосфорні бомби на сусідні держави.
Черговий етап розвитку аерокосмічної галузі США відбувся сьогодні: компанія Джеффа Безоса Blue Origin запустила першу пілотовану місію у 2022 році.
О 16:55 за київським часом шість космічних туристів вирушили до кордонів космосу на багаторазовому космічному кораблі New Shepard.
У складі екіпажу були інвестор Марті Аллен, підприємець Джим Кітчен, засновник Commercial Space Technologies доктор Джордж Нілд, головний архітектор New Shepard Гері Лаєм, а також подружня пара Шерон та Марк Хейгл, які заснували некомерційну організацію SpaceKids Global для навчання дітей дослідженню космосу.
Під час попередньої аналогічної місії в суборбітальній політу вирушив сам Джеф Безос.
Місія Blue Origin NS-20 полягала у піднятті туристів на висоту близько 100 км над поверхнею Землі на 11 хвилин. Основний прискорювач та капсула із космічними туристами успішно повернулися на Землю.
Спочатку передбачалося, що в польоті NS-20 також братиме участь американський комік та актор Піт Девідсон, але пізніше плани змінилися.
Пряму трансляцію запуску можна переглянути на YouTube-каналі Blue Origin.