Подивилися серіал. Як змінилося споживання 4G в Чорнобилі за останні півроку
IT-індустрія25 червня 2019, 20:00
Попри погане покриття мобільної мережі у віддалених куточках України, 4G або LTE-підключення є навіть в Чорнобильській зоні.
Оператор мобільного зв’язку Vodafone опублікував статистику користування 4G в Чорнобилі за останні півроку. У прес-релізі компанії зазначено, що за останні шість місяців споживання трафіку зросла на 40%.
Пікова кількість користувачів, підключених до інтернету прийшлась на річницю Чорнобильської катастрофи в кінці квітня, і вихід серіалу Чорнобиль від американської компанії HBO у травні. Тоді трафік виріс на 51%-53%.
Можливо, в цей час самі співробітники станції почали масово дивитися серіал і стали завантажувати більше даних через 4G, який у них з’явився в кінці 2018-го. Але, більш ймовірно, що зростання трафіку пов’язане з напливом людей, які відвідали ЧАЕС під час річниці вибуху і після виходу серіалу.
Нагадаємо, на початку травня 2019-го американський канал HBO випустив серіал Чорнобиль, в якому мова йде про аварію на Чорнобильській атомній електростанції в 1986 році.
У мережі тривають суперечки з приводу достовірності подій, які описали в серіалі. Зокрема, захисники атомної енергетики звинувачують авторів серіалу в залякуванні аудиторії і перебільшенні ризиків від аварії, що сталася на ЧАЕС.
«Якщо Голлівуд коли-небудь вирішить розповісти правдиву історію про атомну енергетику і пояснити глядачам парадоксальні відносини між її безпекою і небезпекою, їм не потрібно вдаватися до сенсаційності. Правда досить сенсаційна», — писав засновник і президент організації Environmental Progress Майкл Шелленбергер в статті на Forbes.