Дивовижна кількість людей досі не чули про Wi-Fi 6. Включно з тими, що цікавляться високими технологіями, регулярно купують нові гаджети тощо
Власне, їх можна зрозуміти. Якщо у вас в квартиру заходить швидкісний канал, і ви давно витратилися на хоча б посередній роутер, то проблем з домашнім інтернетом у вас немає. Навіщо потрібно більше швидкості
Начебто логічно.
Але тепер згадайте, як багато говорили те ж саме щодо переходу з 3G на 4G. Мовляв, навіщо, швидкості ж достатньо?
Сьогодні ті ж самі люди, побачивши в рядку стану смартфона значок 3G замість 4G люто матюкаються. І згадують родичів мережевих інженерів свого стільникового оператора аж до козла по батьківській лінії і корови по материнській.
До хорошого швидко звикаєш. Тому і Wi-Fi 6 безумовно приживеться. І вже через кілька років згадані вище буркотуни будуть кривитися, почувши, що в кафешці, куди вони зайшли на п’ять хвилин, немає Wi-Fi 6.
НВ Техно вже писав про роутерах з Wi-Fi 6.
Тепер настав час поговорити і про екстендери з Wi-Fi 6 (їх також називають підсилювачами сигналу, ретрансляторами або розширювачами мережі).
Завдання вони вирішують те ж, що й екстендери для колишніх стандартів Wi-Fi.
Такі пристрої потрібні, якщо:
- У вас дуже велика територія, і основний роутер банально не в змозі покрити її
- У вас складний ландшафт і будівлі з товстими стінами, внаслідок чого в покритті утворюються «мертві зони»
- Ви вірите в теорію про те, що радіація зробила з мавпи людину, тому — чим більше електромагнітних хвиль пронизує простір навколо нас, тим швидше ми перетворимося з homo sapiens на homo gadgetus.
Отже, в цій статті ми коротко поговоримо про враження після місяця використання TP-Link RE505X — розширювача мережі з підтримкою Wi-Fi 6 з цінником 2000 грн.
Дизайн
Виглядає TP-Link RE505X досить нейтрально. Якщо пристрій просто стирчить в розетці десь в куточку, то ви швидко звикнете до нього і перестанете помічати.
Це — не той випадок, коли футуристичний дизайн гаджета змушує господаря будинку думати, як би увіткнути його на саме видне місце.
З іншого боку, дизайн і не такий поганий, щоб хотілося ховати екстендер навіть від домашніх улюбленців.
Простота налаштування
Тут все просто до неможливості.
Включаєте TP-Link RE505X в розетку, натискаєте на ньому кнопку включення. Потім йдете до комп’ютера (або смартфону), підключаєтеся по Wi-Fi до відкритої мережі, яку відразу ж створює екстендер, заходите в браузері на сторінку tplinkrepeater.net, придумуєте собі логін і пароль.
Далі налаштування займає буквально хвилину. Ви вказуєте екстендеру, до якої мережі Wi-Fi 6 йому потрібно підключитися, щоб надалі стати її частиною. Далі екстендер перезавантажується і… все.
Ви забуваєте про його існування. І звикаєте до того, що ваша мережа стала ширшою і потужнішою.
Ефективність
Ось тут, звичайно, розмова стає складнішою.
В межах трикімнатної квартири, нехай і досить великої і «наскрізної» (тобто яка виходить на обидві сторони будинку), можливостей добротного роутера в цілому досить. Особливо, якщо це роутер з Wi-Fi 6.
Пристрої на зразок TP-Link RE505X призначені для значно складніших ситуацій.
Для перевірки ефективності деякі експерименти довелося штучно моделювати. Наприклад, переносити роутер на балкон в одному кінці квартири, заміряти швидкість доступу на ноутбуці в дальній кімнаті (за чотирма стінами), а потім включати TP-Link RE505X в коридорі (приблизно геометрично посередині). І дивитися, що змінилося.
Змінювалося, до речі, досить багато.
В описаному вище сценарії без TP-Link RE505X швидкість доступу до мережі на ноутбуці і телевізорі падала до 80−100 Мбіт/сек. А з TP-Link RE505X, включеним в коридорі, швидкість поверталася до тих 160−180 Мбіт/сек, які були до перенесення роутера.
Тобто користь від підсилювача сигналу не гіпотетична, її можна, що називається, «помацати».
Інше питання, що у звичайній квартирі для цього потрібно спеціально моделювати складну ситуацію.
А ось власникам більш масштабних жител, звичайно, придумати сценарій для використання TP-Link RE505X буде набагато простіше.
Можливості
Не хочеться занурюватися в технічні деталі, але не можна не згадати про низку можливостей, які надає TP-Link RE505X.
Наприклад, тут є сумісність з OneMesh, це дає можливість побудови розгалуженої мережі на великій території, просто докупивши потрібну кількість екстендерів.
А ще TP-Link RE505X може виступати як звичайний маршрутизатор — у нього є гігабітний порт Ethernet.
Ціна
TP-Link RE505X коштує 1999 грн на момент написання цього тексту.
Це зовсім не мало. Але екстендерів з Wi-Fi 6 поки що раз два і все. Тому претензій до ціни висувати не хочеться.
Ті, хто купує пристрої з новими технологіями, завжди переплачують. Така реальність технологічної індустрії.