Диявольськи прекрасні. На материковій частині Австралії вперше за 3000 років народилися рідкісні сумчасті
Наукпоп26 травня 2021, 22:03
Це перші представники виду, які народилися на австралійському материку за останні три тисячі років, підкреслили біологи.
Тасманійські дияволи вимерли на материку незабаром після прибуття дінго — різновиди диких собак — і збереглися тільки на острові Тасманія. Проте, їх чисельність постраждала від заразної форми раку, відомої як диявольська пухлина обличчя (DFTD), від якої загинуло близько 90% популяції з моменту відкриття хвороби в 1996 році.
У вересні минулого року Animal Ark повернув 11 тварин в дику природу на материковій частині Австралії після більш раннього випробування за участю 15 сумчастих, в результаті чого загальна кількість тасманійських дияволів на материку досягла 26.
І тепер, всього через кілька місяців після випуску, з’явилися нові представники виду — захисники природи визначили крихітних сумчастих всередині сумок матерів.
«Ми працювали невтомно протягом більшої частини 10 років, щоб повернути дияволів в дику природу материкової Австралії в надії, що вони створять стійку популяцію. Тепер це повністю залежить від них. Ми спостерігали за ними здалеку, поки не прийшов час втрутитися і підтвердити народження наших перших диких дияволів. І який це був момент! «, — йдеться в повідомленні Animal Ark.
Тасманійські дияволи — найбільші в світі хижі сумчасті тварини та місцеві хижаки. Це означає, що їх реінтродукція допоможе контролювати популяції диких кішок і лисиць, які полюють на інші зникаючі види. Дияволи також є падальниками, що допомагає захистити навколишнє середовище від хвороб.
За даними Aussie Ark, в самій Тасманії в дикій природі залишилося тільки 25000 дияволів.
«Історично ми змогли — хоча і в зародковому стані - повернути диявола на материк, і сьогодні це ще одна віха», — сказав Тім Фолкнер, президент Aussie Ark.
Раніше НВ писав, що дияволи, яких випустили в дику природу, були вирощені в рамках програми розведення Aussie Ark (Австралійський Ковчег), яка виросла з 44 особин у 2011 році до понад 200 на сьогодні.
Команда виховує дияволів, використовуючи методи, які заохочують природну поведінку, тому у них більше шансів на виживання, коли вони випущені в дику природу.
«Без неймовірною роботи і наполегливості Aussie Ark протягом усіх цих років недавні реінтродукції диявола булм б неможливими, і замість того, щоб з нетерпінням чекати відновлення цього виду, ми б спостерігали, як диявол вимирає. Це неймовірний приклад того, як відновити нашу планету, повернувши природні системи», — сказав Дон Черч, президент благодійної організації Global Wildlife Conservation.
Aussie Ark планує ще дві реінтродукції за участю 20 дияволів в кожній. Команда буде відслідковувати тварин за допомогою радіо-нашийників, фотопасток і регулярних опитувань співробітників заповідника.