Третя світова. Розібравшись з Huawei, США почали атаку на Xiaomi
IT-індустрія6 лютого 2021, 21:15
Звинувативши Xiaomi у співпраці з китайською армією, американська влада почала введення санкцій за тим же сценарієм, який протягом кількох років відточували на ZTE і Huawei.
Оскільки сценарій відомий, то долю Xiaomi сьогодні передбачити досить легко.
Спочатку компанію позбавлять доступу до американських інвестицій, потім до технологій. Зокрема сервісів Google.
Чим це загрожує, не з чуток знають в Huawei, яка спочатку досягла другого рядка в рейтингу світових виробників смартфонів (а в одному кварталі 2020 року навіть опинилася на першому), а потім стрімко впала за межі першої п’ятірки.
Xiaomi має всі шанси повторити долю Huawei. Питання тільки в тому, чи передбачали в компанії такий розвиток подій. І чи встигли «підстелити соломку».
США атакують Xiaomi — з чого все почалося?
Атаку на Xiaomi почала команда тепер вже колишнього президента США Дональда Трампа.
В американській пресі з’явилися публікації з посиланнями на деяких американських чиновників, які стверджували, що Xiaomi співпрацює з китайськими збройними силами. А отже, може виконувати якісь стратегічні завдання, які потрібні Китаю під час поки ще «холодного» протистояння з США.
Жодних вагомих доказів поки що наведено не було. Але і скандал поки не набрав обертів, можливо, компрометувальні факти нададуть пізніше.
Передплатіть NV Преміум та читайте без обмежень
Нам необхідна ваша підтримка, щоб займатися якісною журналістикою
Поки адміністрація Трампа лише вимагає від американських інвесторів вилучити свої гроші з Xiaomi протягом найближчих восьми місяців.
У Xiaomi вже мають намір оскаржити санкції в суді, але навряд чи це допоможе. У всякому разі, Huawei це не допомогло.
Що буде з Xiaomi далі?
Відсутність американських інвестицій — не смертельна проблема для Xiaomi. Набагато гірше те, що санкції, ймовірно, будуть розгортатися за тим же сценарієм, що й у випадку з Huawei.
Google буде змушена заборонити компанії використовувати свої сервіси на смартфонах. А численні компанії-виробники «заліза» по всьому світу не зможуть співпрацювати з Xiaomi, якщо при цьому будуть залучені будь-які американські патенти і технології.
Цей сценарій привів до того, що Huawei змушена випускати смартфони на своїх старих процесорах (які ще не потрапляли під санкції), оскільки не може випускати нові.
А самі смартфони Huawei не мають застосунків і сервісів Google. Що, з точки зору більшості обивателів, робить їх малопридатними для використання.
Чи готові в Xiaomi до такого сценарію? Поки що складно щось стверджувати, але більшість експертів упевнені, що немає.
На відміну від Huawei, яка інвестувала величезні кошти в створення власних технологій, як програмних, так і апаратних, Xiaomi має обмежене коло своїх рішень.
Пережити «блокаду» Xiaomi буде складніше.
Втративши доступу до покупки топових процесорів і Google-сервісів, компанія, ймовірно, потрапить у більший цейтнот, ніж Huawei.
Чому у Xiaomi ситуація може бути сумнішою, ніж у Huawei?
З чуток у Huawei всерйоз розглядали сценарій повної відмови від випуску смартфонів на кілька років. Поки за підтримки китайського уряду не побудовані потужності, на яких можуть виготовляти процесори власної розробки Huawei.
І Huawei може собі таке дозволити. Компанія випускає величезний асортимент рішень у галузі мережевих технологій, також активно нарощує обороти на ринку ноутбуків.
У Xiaomi, здавалося б теж великий асортимент продукції, починаючи від відеореєстраторів і розумних лампочок і закінчуючи футболками та кросівками. Однак, у реальності сама компанія не виробляє більшість цих товарів, а лише надає свій бренд для дрібних китайських виробників.
Немає у Xiaomi і власних масштабних програмних розробок, не рахуючи оболонки MIUI.
Тому в перші ж дні після звістки про санкції з’явилася інформація про те, що Xiaomi звернулася по допомогу до Huawei. І має намір встановлювати в свої смартфони HMS (Huawei Mobile Services) — альтернативу сервісів Google.
У цієї інформації немає офіційного підтвердження. Але такий сценарій здається ймовірним. Чутки про те, що китайські компанії, які виробляють смартфони, мають намір вести колективну гру проти Google, ходять давно.
Гіпотетично, це може призвести до повного відділення китайського ринку смартфонів від світового.
Власне, вже сьогодні в Китаї Xiaomi продає частину своїх моделей без додатків Google. У Китаї це нікого не бентежить.
Найімовірніше, Китай постарається відповісти США якимись жорсткими економічними санкціями, але на якихось інших ринках. На тих, де удар у відповідь буде відчутно болючішим.
Українським фанатам Xiaomi, а їх у країні не мало, слід готуватися до того, що в досяжному майбутньому, їхня компанія може зазнати істотної шкоди.
- Чи правда, що Xiaomi — це нова Huawei? І чому від цього найбільше постраждає Apple
- Секретів не залишилося? Характеристики флагманського Xiaomi Mi 11 розкрили перед презентацією
- Підгледіли в метро. У Китаї помітили складаний смартфон Xiaomi з гнучким екраном
- Можна заряджати відразу кілька пристроїв. Xiaomi представила революційну технологію бездротової зарядки
- Екран з усіх боків. Xiaomi запатентувала незвичайний дизайн смартфона