Новий король. Як компанія Huawei, що потрапила в опалу до Америки, стала виробником смартфонів № 1 у світі

8 серпня 2020, 09:54
НВ Преміум

Дехто каже, що це сталося через коронавірус і загальну економічну кризу. Інші — що це сталося б у будь-якому разі. Хай там як, китайська компанія Huawei уперше випередила Samsung і стала виробником смартфонів № 1 у світі.

Віднедавна у західних журналістів з’явилася нова барвиста метафора для опису чудодійного порятунку із, здавалося б, безвихідної ситуації.

Коли хтось дивом залишається у виграші, коли йому начебто нічого не світить, тепер прийнято казати «врятувався, як будинок сера Ентоні Гопкінса». Це відсилання до надзвичайної історії про будинок відомого в Малібу актора, який у листопаді 2018 року неймовірним чином вцілів під час страшних каліфорнійських пожеж. Усі сусідні будинки згоріли дотла, але вогонь з якихось дивних причин обійшов будинок Гопкінса стороною.

Відео дня

Те, що сталося у другому кварталі 2020 року з компанією Huawei, вже назвали «порятунком будинку Гопкінса». Адже загальний локдаун через пандемію коронавірусу неабияк пошарпав світовий ринок смартфонів, глобальні продажі впали, більшість компаній рапортує про зниження прибутку і ринкової частки.

І, як не дивно, найкраще справи в цей важкий період часу йшли у компанії Huawei. Саме тієї, яку аналітики ось уже півтора року як «ховають» через американські санкції та відлучення від сервісів Google.

За підсумками другого кварталу 2020 року Huawei, гнана на всіх ринках, крім рідного китайського, змогла піднятися на вершину світового ринку смартфонів. Туди, де раніше панували винятково Apple і Samsung.

Показати ще новини
Радіо НВ
X