Притиснули до землі. Через санкції російська космічна програма змушена повернутися до застарілих радянських технологій
Інновації27 квітня 2022, 13:19
За словами Миколи Тестоєдова, генерального директора найбільшого російського виробника супутників АТ Інформаційні супутникові системи, замінити вийде 90-95% елементів апаратів. Але при цьому в результаті не варто сподіватися на стовідсотковий аналог — російські супутники будуть важчими та енергоємнішими.
«Ті супутники, які запускатимуться протягом найближчих двох років, ще отримуватимуть імпортні чіпи, бо всі вони вже укомплектовані, — каже Тестоєдов. — Надалі вітчизняні супутники будуть вироблятися з використанням російської елементної бази, однак повністю замістити закордонні чіпи аналогічними мікросхемами, виробленими в РФ, не вдасться».
Замінити заборонені до ввезення до РФ мікрочіпи планують мікроелектронними модулями або платами. Це додасть пристрою ваги, що варто враховувати під час запуску супутника на орбіту.
Втім, росіяни дивляться у майбутнє оптимістично, сподіваючись на перевірені радянські рішення та своє знамените імпортозаміщення:
"Наші залишені від СРСР і потім розроблені ракети дозволяють нам виводити ці більш важкі супутники", - говорить глава АТ Інформаційні супутникові системи.
Нагадаємо, у Білорусі готуються запустити свій другий за рахунком супутник. У цій справі республіка розраховує на допомогу Росії.
Тим часом, компанія SpaceX запустила в космос 53 нових апарати Starlink.