24 березня, 06:21
Рік триває 10 тисяч земних. Телескоп Webb зафіксував планету з «піщаними» хмарами недалеко від Землі
Космічний телескоп Webb виявив незвичайну екзопланету VHS 1256b, рік на якій триває 10 000 земних років, її атмосфера оповита щільними хмарами.
Згідно з публікацією NASA, хмари описуються як «закручені» та «піщані» та зазначається, що зміни яскравості, викликані рухом хмар.
Астрономи використовували спектрограф Webb’s Near Infrared Spectrograph (NIRSpec) і Mid-Infrared Instrument (MIRI), щоб спостерігати за планетою, і вони виявили, що її верхній шар атмосфери складається з силікатних хмар із консистенцією диму.
Глибше на планеті хмари з більших зерен здаються більш мулистими. Згідно з повідомленням Наукового інституту космічного телескопа, на відміну від земних хмар, хмари екзопланети гарячі — приблизно такі ж гарячі, як полум’я свічки .
VHS 1256b знаходиться приблизно в чотири рази далі від головних зірок, ніж Плутон до Сонця, тобто один з його років триває 10 000 земних років.
Астрономи також виявили явні ознаки води, метану та чадного газу, а також деякі ознаки вуглекислого газу. Як саме ці молекули проявляються на планеті — в яких хмарах вони можуть завихрюватися або на якій глибині вони сидять на планеті — поки неясно.