Мільйони українців регулярно залишаються без світла на довгі години. При цьому ніхто не скасовував потреби працювати.
І якщо підтримувати смартфон у робочому стані можна за допомогою недорогих повербанків, то з ноутбуками такий трюк не пройде. Через більш високе енергоспоживання ноутбукам потрібні значно потужніші (отже й дорожчі повербанки). І все одно більшість із них не здатна по-справжньому заряджати ноутбук — вони лише уповільнюють зниження рівня заряду в процесі роботи.
Єдиним способом отримати реально «довгограючий» ноутбук є, власне, покупка ноутбука з великою автономністю. Зарядивши його батарею від мережі, поки в будинку є світло, ви можете потім пропрацювати значні 8−10, а то і більше годин, поки триває черговий блекаут.
Так, такі ноутбуки дешевими не бувають, але в наш складний час це саме та інвестиція, яка для багатьох може відбитися.
Три ноутбуки з найбільшою автономністю
Слід почати з невеликого застереження.
З ноутбуками спостерігається та сама історія, що й з автомобілями. Автовиробники «малюють» у рекламних буклетах якісь фантастично низькі цифри витрати палива, які у реальному житті практично ніколи не виявляються досяжними.
Щось подібне і з ноутбуками.
Найчастіше, купившись на розповіді продавця в магазині електроніки або прочитавши офіційні характеристики на сайті виробника, ви купуєте дорогий ноутбук, сподіваючись на заявлені, наприклад, 10 годин роботи.
Принісши омріяну покупку додому і почавши експлуатацію, ви опиняєтеся перед фактом, що реальний час роботи — годин п’ять-шість. А ті 10 годин можна отримати хіба що вимкнувши WiFi, виставивши яскравість на мінімум, та й взагалі практично нічого на ноутбуці не роблячи.
Тому в цьому тексті ми оперуватимемо реальними цифрами роботи ноутбуків (тих, які тестувала редакція, а в крайніх випадках — за відгуками перевірених джерел).
Та й зазначимо, що сказане вище практично не стосується техніки Apple. Тут якраз навпаки, компанія не тільки в більшості випадків заявляє час роботи MacBook в реальних умовах, а не «казкових», а й часом навіть трохи занижує ці показники.
Apple MacBook Pro 13″ (2022)
Від 50 тис грн
Новинка Apple поточного року — чи не найпростіший і найочевидніший вибір робочого ноутбука для людей із різних сфер діяльності.
Тут і чудова продуктивність, і добре відкалібрований екран, тож нова «прошка» сподобається і програмістам, і дизайнерам, і фоторедакторам. І взагалі важко сказати, кому такий ноутбук може не підійти. Хіба що геймери, як і раніше, змушені вибирати ноутбуки з Windows через вибір ігор і, власне, дискретних ігрових відеокарт.
Але в контексті нашої статті Apple MacBook Pro 2022 року опинився через свою вражаючу автономність. 8-ядерний процесор M2 з 10-ядерним графічним чипом виявилися не тільки відчутно продуктивнішими, ніж їх попередники, а й енергоефективнішими.
Новий MacBook Pro може спокійно пропрацювати 17−18 годин далеко від розетки. І це з увімкненим WiFi і середньою яскравістю екрану, з десятками відкритих вкладок браузера
Ви в принципі можете заряджати «прошку» раз на два-три дні. Ну і для того, щоб пережити тривалі відключення електрики кращого варіанту немає.
Dell Latitude 9410
Від 35 тис грн
Відмінний 15-дюймовий ноутбук-трансформер на Windows 11, який існує в безлічі різних конфігурацій, досягаючи захмарних цінників у 90 тис. грн.
Тому якщо ви з якоїсь причини віддаєте перевагу Windows, а не Mac OS, можна придивитися до цього варіанту. Навіть у найслабших конфігураціях продуктивності з головою вистачить для комфортної роботи в офісному режимі (браузер і текстовий редактор).
А ось із автономністю у Dell Latitude 9410 все склалося. У режимі максимального енергозбереження (його можна вибрати в налаштуваннях) ноутбук здатний працювати більше 10 годин далеко від розетки.
Для блекауту — якраз.
ASUS Zenbook Pro 14 Duo OLED
Від 120 тис грн
Недешева машинка, але якщо гроші дозволяють, то ви отримаєте відмінний ноутбук на всі випадки життя.
Це флагманська 14-дюймова модель у серії Zenbook. У тонкому та легкому корпусі ховається вражаюча потужність — процесор Intel Core i9−12900H з 32 ГБ оперативної пам’яті та SSD-накопичувачем ємністю 2 ТБ. Більш того, тут є дискретна відеокарта Nvidia GeForce RTX 3050 Ti.
Ноутбук з легкістю справляється з будь-якими офісними завданнями, так само як і завданнями з дизайну та монтажу відео середнього рівня. На ньому можна пограти у будь-які сучасні ігри (нехай і не завжди на максимальних налаштуваннях). Основний 14-дюймовий OLED-екран має приголомшливу передачу кольору, що особливо оцінять дизайнери, фоторедактори
Наявність другого екрана (через який клавіатура ноутбука зміщена вниз) серйозно розширює можливості багатозадачності.
Ви можете розміщувати на основному екрані програму, з якою працюєте в цей момент, а на другий екран виносити, наприклад, месенджер або пошту.
Ну і з автономністю у Zenbook Pro все гаразд. Ноутбук працює 10 годин від однієї зарядки.