Потужне залізо, металевий корпус, унікальний цифровий тачпад... Що ще запам'яталося після кількох місяців використання ASUS ZenBook Pro 15 (UX580)?
Я дуже люблю тривалі тести гаджетів. Не тому, що не маю чим гратися, і я люблю, коли мені надовго дають цікаві аксесуари. Бо часом удома ніде ступити від коробок з тестовими пристроями — діти їх використовують для будівництва фортець, собака їх гризе, а кішка... краще я не казатиму, що вона робить.
Ні, вся річ у тому, що тільки користуючись пристроєм довго, можна по-справжньому зрозуміти, чим він є, які у нього реальні плюси і мінуси. І які знущання над собою він може витримати.
ZenBook Pro 15 пробув у мене кілька місяців, і майже весь цей час я використовував його як свій основний робочий інструмент. Ні, не цвяхи забивати. А редагувати НВ Техно. І з огляду на зростання відвідуваності сайту, вдавалося непогано :)
Але облишмо жарти.
Ось враження від тривалого тесту ASUS ZenBook Pro 15 (UX580).
ASUS ZenBook Pro 15 — дизайн
Б ереш ноутбук у руки і розумієш — це солідна і дорога річ. Суцільний шматок алюмінію, вкритий концентричними колами, що грають на світлі (фірмова фішка серії ZenBook), забарвлений у темно-сірий колір, але під певним кутом здається синім. Золотистий логотип ASUS на верхній кришці тільки додає преміальності. Як і окантовка по периметру корпусу — правда, вона не золотиста, а радше бронзова.
Збірка відмінна, нічого не хрускає і не скрипить. Загалом, ноутбук цілком виглядає на свої гроші (чималі, але про це нижче).
Петлі тугі, тому відкрити ноутбук однією рукою вам не вдасться. У цьому місці фанати Apple зловтішно посміхаються, бо ще великий Джобс заповідав, що той, хто відкриває кришку ноутбука двома руками, горітиме в пеклі.
Зате з такими тугими петлями спостерігається важливий ефект. Коли ноутбук перебуває у відкритому стані, жодні вібрації не змусять екран трястися.
Ну а тепер про головне. Для 15,6-дюймової діагоналі загальні розміри ZenBook Pro 15 вельми незначні (365*250*18,9 мм). Це типові розміри для багатьох 14-дюймових ноутбуків.
Загалом, у ASUS знову вийшов цей фокус — втиснути велику діагональ у компактні розміри. Трохи раніше цьогоріч я захоплювався ZenBook 14, який за розмірами можна порівняти зі звичайними 13-дюймовими моделями. А тепер ось і ZenBook Pro 15 тішить.
Вага — 1,88 кг. Це не мало. Але і психологічно важливої позначки в два кіло ZenBook Pro 15 все-таки не досягає.
ASUS ZenBook Pro 15 — екран і мультимедія
У ZenBook Pro 15 встановлено 15,6-дюймовий сенсорний екран з роздільною здатністю 4К оснащений IPS-матрицею з хорошими кутами огляду і просто величезним запасом яскравості.
Я не люблю, коли яскравість «пече» очі, тому більшість часу, що ZenBook Pro 15 був у мене, я використовував яскравість приблизно 30−40%.
Ну а в сонячний день можна працювати просто на вулиці, максимальний запас яскравості це дозволяє.
Екран відмінно відкалібрований, не синить, не жовтить. Редагувати фотографії тут — суцільне задоволення.
Хоча визнаю, що в цьому я не професіонал. Можливо, з калібруванням є якісь нюанси, але я їх просто не помітив.
Тепер про звук. На корпусі красується гордий напис Harman/Kardon, що свідчить про наявність пристойних динаміків.
На практиці ZenBook Pro 15 звучить вельми пристойно. Це один з найкращих ноутбуків для перегляду фільмів і прослуховування музики, з усіх, що я пробував за останній час.
І запас гучності тут вражає. І жодних хрипів і «завалювань» тут не спостерігається.
ASUS ZenBook Pro 15 — клавіатура і тачпад
Ннизько вклоняюсь інженерам ASUS за рішення не оснащувати клавіатуру ZenBook Pro 15 цифровим блоком праворуч.
Я взагалі не розумію, кому і навіщо може бути потрібен окремий блок цифр, окрім як бухгалтерам, які без кінця набивають гігантські звітності.
Звичайному користувачеві цей блок потрібен не більше, ніж Супермену бронежилет.
Однак, більшість виробників відчайдушно «тулять» цифровий блок у свої «п'ятнашки», немов боячись відповідальності за розподіл простору, що може утворитися, якщо відмовитися від цієї частини клавіатури.
Власне, і в ASUS вистачає ноутбуків з цим додатковим блоком. Але в ZenBook Pro 15 його, на щастя, немає.
Завдяки цьому клавіатура острівного типу, і без того дуже зручна, отримала клавіші значного розміру. У них короткий, але дуже відчутний хід.
Друкувати довгі тексти на ZenBook Pro 15 — одне задоволення. Це я вам кажу, як людина, яка працює з текстами щодня й довго.
Є і підсвічування клавіатури з трьома ступенями яскравості. Вона тут банальна біла, без різнокольорових «викрутасів» як в ігрових ноутбуках. Для більшості користувачів це не мінус, а швидше плюс.
А тепер кілька слів про тачпад, який тут сенсорний і має горде ім'я ScreenPad.
Фактично, це 5,5-дюймовий сенсорний екран. Зрозуміло, кольоровий.
Але якщо використовувати його в режимі звичайного тачпада, то він світиться чорним (якщо можна так висловитися). І візуально нічим не видає свій багатий внутрішній світ. До речі, якщо розглядати його як звичайний тачпад, то він досить непоганий. Чутливість висока, з ним приємно мати справу.
А якщо увімкнути режим ScreenPad, то можна виводити на тачпад цілий «ще один комп'ютер». Там є свої додатки (наприклад, калькулятор, кнопки управління плеєром
Деякі додатки вже оптимізовані під ScreenPad. Наприклад, під час запуску MS Office тут з'являються додаткові панелі інструментів.
А ще на ScreenPad можна виводити картинку з різних додатків. Наприклад, на ньому можна дивитися відео з YouTube або переглядати фотографії.
Напевно, кілька попередніх абзаців наводять на думку про те, що я в захваті від ScreenPad і вважаю його революцією на ринку ноутбуків.
А от і ні.
Насправді, як на ZenBook Pro 15, так і на інших недавніх ноутбуках ASUS з цією функцією, я користувався ним буквально кілька днів. А потім вимикав і використовував тачпад як... звичайний тачпад.
Ну от якось не вписується ця ідея в мої сценарії використання ноутбука.
Але загалом реалізація ScreenPad — на найвищому рівні. І я цілком припускаю, що в світі є люди з менш старообрядницьким мисленням, які гідно оцінять нові функціональні можливості.
ASUS ZenBook Pro 15 — залізо і софт
Мені дістався ноутбук з найпотужнішим на той момент процесором Intel Core i9-8950HK. Тут шість ядер, базова тактова частота — 2,2 ГГц. Максимальна — 4,1 ГГц.
(Для довідки — можна трохи заощадити і купити ZenBook Pro 15 зі «скромнішим» процесором Intel Core i7).
Є інтегрована відеокарта Intel Graphics UHD 630 — сама по собі річ непогана, я вам скажу. Але для тих, кому її мало, ZenBook Pro 15 може запропонувати набагато більше. А саме цілу NVIDIA GeForce GTX 1050Ti. Зрозуміло, тут є технологія Optimus, тож перемикання між «відяхами» відбувається фактично безшовно.
У моєму тестовому екземплярі було 16 ГБ оперативної пам'яті (досить швидкої — DDR4-2666). Максимальний обсяг пам'яті, до речі, 64 ГБ. Теоретично, можна і такого монстра в симпатичному корпусі ZenBook Pro 15 собі прикупити.
Як накопичувач у моєму екземплярі ZenBook Pro 15 використовувався SSD NVMe об'ємом 1 ТБ.
Загалом, тут топове залізо на поточний момент, тому якщо ZenBook Pro 15 з чимось не впорається, то не впорається і ніщо інше. Принаймні, з ноутбуків.
Я пробував монтувати відео, ставити деякі ігри, відкривати багато десятків вкладок у двох браузерах одразу (так, я зазвичай так працюю — один браузер для робочих цілей, другий — для особистих). Жодного разу за весь час не виникло відчуття, що ZenBook Pro 15 хоч трохи напружується. Щодо ігор, тут головне знизити роздільну здатність до Full HD, тоді в будь-яких іграх на «максималку» будуть цілком вражаючі 50−60 FPS, а то й більше.
Система охолодження тут є, але для нового потужного процесора її можливостей вистачає не завжди.
Часом днище ноутбука ставало відчутно теплим. Але таке бувало тільки в іграх. У звичайному офісному режимі ZenBook Pro 15 завжди залишався холодним. Звук вентилятора майже ніколи не було чутно.
Любителі мати все «най-най», безумовно, оцінять бездротовий модуль ZenBook Pro 15 — він підтримує не тільки WiFi AC, але і Bluetooth 5.0 (тобто передачу звуку з якісними кодеками, з'єднання кількох навушників одночасно
Роз'єму Ethernet, до речі, немає, але в комплекті з ноутбуком йде перехідник, так що теоретично ви можете використовувати і проводову мережу.
Є слот для карт пам'яті MicroSD. І роз'єм 3,5 мм (він може слугувати і входом і виходом).
А ще тут є два порти USB Type A і два порти USB Type C (вони ж можуть використовуватися для протоколу Thunderbolt 3).
Про софтвер довго говорити не варто. Windows 10 Pro коментарів не потребує.
Якщо ви нейтрально (або позитивно) ставитеся до продукції Microsoft, то все нормально — з таким потужним залізом ніякі «приколи» Windows вам не страшні.
А якщо ви не любите продукцію Microsoft, то... все нормально, з таким потужним залізом ніякі «приколи» Windows вам не страшні.
Ось такий от парадокс.
ASUS ZenBook Pro 15 — автономність
О сь ми і підібралися до показника, який для мене є одним з найважливіших у ноутбуках. Ну хоч би яким неймовірним був ноутбук, але якщо з ним не можна далеко піти від розетки, то на біса він потрібен?
Про ZenBook Pro 15 такого не скажеш. Хоча рекордів він не б'є.
У середньому ZenBook Pro 15 у моєму звичайному сценарії використання працював від однієї зарядки приблизно 5−6 годин. Це з двома завжди відкритими браузерами, WiFi, яскравістю на третині від максимуму.
У разі менш інтенсивного використання можна досягти приблизно 7−7,5 годин роботи. Непоганий показник, враховуючи, яка міць тут криється «під капотом». Хоча деякі конкуренти серед «п'ятнашок» за аналогічні гроші працюють на кілька годин довше (наприклад, Dell XPS 15 або Apple MacBook Pro 2017 року).
Вбудований акумулятор має ємність 71 Вт/год. Повністю заряджається він приблизно
ZenBook Pro 15 — ціни в Україні
Ц іни на ZenBook Pro 15 стартують від відносно прийнятних 30 тис. грн за версію з Full HD, Core i5, SSD 256 ГБ і відеокарту без Ti. І впевнено перетинають позначку 40 тис. грн за версію з Core i9 і GTX 1050Ti, ну і накопичувач тут вже буде 512 ГБ.
А топова версія, що побувала у мене на тесті, «потягне» на психологічно важкий цінник понад 50 тис. грн.
Якщо ви вирішили прицінитися до ASUS ZenBook Pro 15, ось вам посиланнячко. Тут — хороша ціна на майже топову версію. А ось тут — попередня версія без ScreenPad. Навіщо відкладати на завтра те, що можна купити вже сьогодні...