13 березня, 20:03
ChatGPT все вирішить. 10 цікавих розширень для вашого браузера, які працюють із чат-ботом
Сховатися від ChatGPT та теми загального розвитку штучного інтелекту зараз все важче. Найбільші технологічні корпорації намагаються не відставати від OpenAI та активно розробляють власні системи, поки представники різноманітних професій шукають способи використання чат-ботів і мовних моделей у своїй роботі.
Саме тому дедалі популярнішими стають різноманітні розширення для браузерів, які полегшують взаємодію з ChatGPT.
З їхньою допомогою можна «переплести» роботу чат-бота і Google, що допоможе швидше знаходити відповіді на різноманітні питання; додати відсутні функції; отримати додаткові підказки або допомогу від ChatGPT у процесі роботи в Google Документах і Таблицях.
NV зібрав кілька розширень, які допоможуть вам отримати максимум від симбіозу ChatGPT і браузера.
Передплатіть, щоб прочитати повністю
Нам необхідна ваша підтримка, щоб займатися якісною журналістикою
Одразу зробимо важливе уточнення — ці розширення, як і сам чат-бот краще працюють з англійською мовою, тому найкращою їхня продуктивність буде саме при використанні англійської як основної мови комунікації. Проте нічого не заважає перекладати як самостійно, так і за допомогою перекладачів.
Нещодавно ми розповідали, що просто зараз Google активно розробляє власний чат-бот Bard, який має створити конкуренцію ChatGPT. Проте навіщо чекати, якщо можна зробити пошуковик 2 в 1? Це розширення відображатиме поруч із результатами пошуку відповідь від чат-бота за тим самим запитом, що ви робите в Google.
Очевидно, що не на всіх запитах допомога від чат-бота буде потрібною. Останні новини він вам точно не розкаже, проте допоможе швидше дізнатися різну енциклопедичну інформацію — що таке мітохондрії або як народжуються чорні діри. Якщо у вас є додаткові питання по темі, ви можете безпосередньо зі сторінки результатів пошуку продовжити діалог з чат-ботом.
Після встановлення розширення перенаправляє до ChatGPT буквально кожен запит. Це може бути незручно: по-перше, далеко не завжди вам потрібна допомога чат-бота, по-друге — через це на офіційній сторінці ChatGPT створюється величезна кількість «розмов», серед яких потім важко знайти щось потрібне.
Щоб цього уникнути, у розширенні є можливість додаткового налаштування, щоб воно включалося лише коли у вашому запиті буде знак питання — дуже зручна функція.
Розширення, яке додає деякі функції, що поліпшать ваш досвід роботи з чат-ботом. Тут можна експортувати ваші діалоги з ChatGPT у форматі Markdown. Корисна можливість, особливо враховуючи, що на офіційному сайті доступ до усіх діалогів іноді може зникати.
Крім того, у розширенні є велика кількість шаблонів підказок для чат-бота за різною тематикою — від кодингу до кінокритики — які допоможуть вам створювати контент або вчитися новому безпосередньо в ChatGPT.
Це щось на кшталт віртуального помічника, до якого ви можете звернутись у будь-який момент. Мерлін допоможе вам «під'єднати» ChatGPT до роботи з будь-яким онлайн-контентом без необхідності заходити на сайт і створення детальних пояснень, що вам потрібно.
Все працює достатньо просто: ви виділяєте будь-який фрагмент тексту, натискаєте комбінацію клавіш Ctrl+M (Windows) або Cmd+M (macOS) та повідомляєте Мерліну, що саме вам треба — зробити вижимку, відповісти (спробуйте під час наступних дискусій у Фейсбуку), написати щось схоже в іншому стилі тощо.
Крім того, Мерлін може спростити вам роботу з Excel, підказавши формулу у відповідь на ваш текстовий опис, що саме вам потрібно. Або допоможе створити відповідь на електронний лист — для цього опишіть контекст, бажаний тон і зміст, який ви хочете вкласти у свою відповідь.
Розширення має безкоштовну версію, яка дає 11 запитів на день. Щоб отримати більше, можна підписатись на Pro-версію розширення. Проте, якщо використовувати його точково — вистачить і звичайної.
Розширення, які фокусуються виключно на одній функції — писати за допомогою чат-бота.
З ChatGPT Writer все працює так само як і з Мерліном — підкажіть контекст вашої переписки, що саме ви хочете відповісти та отримайте готовий текст.
WritingMate трошки ширший у своєму функціоналі, адже він може не тільки генерувати відповіді, але й працює як копірайтер. Тут можна працювати з різними форматами — від есе до пресрелізів і постів у соцмережі.
Майте на увазі — далеко не завжди ChatGPT писатиме ідеальні повідомлення, а тому все ж таки перечитуйте та виправляйте за ним помилки. Особливо якщо працюєте українською мовою.
За допомогою цього розширення ви можете повністю розшифрувати або отримати вижимку будь-якого відео з YouТube. Зручний інструмент, особливо для навчальних матеріалів. Що цікаво, доволі непогано працює навіть з українською мовою.
AIPRM for ChatGPT, ChatGPT for Search Engines — Prompt Templates
Цікаві штуки, особливо для новачків. Тут зібрані тисячі підказок для ChatGPT, які поліпшать вашу взаємодію із ChatGPT. Серед тем — копірайтинг, SEO, SaaS, маркетинг, кодинг та інші.
Річ у тім, що чат-бот набагато краще працює з правильними запитами — недарма їх називають підказками. Вони мають бути детальними, додавати контекст і пояснювати, що конкретно ви хочете отримати в результаті. Іноді такі запити придумувати важко, а тому розширення, у якому зібрані найкращі з них за різноманітними темами, може бути дійсно корисним.
Цікаво, що обидва розширення працюють на головному екрані ChatGPT, тобто ви можете безпосередньо там обирати цікавий вам запит і працювати з чат-ботом без перемикань між різними екранами та вкладками. Ви також можете активно брати участь у поліпшенні обох розширень — ділитися своїми підказками та оцінювати інші.
Навіщо писати запити та підказки, якщо можна їх проговорити?
Працює все достатньо просто — встановлюєте розширення, заходите на сайт ChatGPT, натискаєте пробіл і говорите. Promptheus трансформує те, що ви сказали, у текстовий запит.
Як бонус ви отримаєте можливість відкрити ChatGPT з будь-якої сторінки браузера — просто натисніть піктограму розширення на панелі інструментів.
Як додатковий бонус, розширення також надає вам легкий доступ до ChatGPT з будь-якої сторінки — просто натисніть піктограму надбудови на панелі інструментів браузера, щоб почати взаємодію з ботом ШІ.
Якщо у вас «на потім» відкладені декілька десятків статей, а ваш браузер забитий вкладками настільки, що ви вже і не пам’ятаєте, що там на перших із них, то це ідеальне розширення, яке допоможе вам розібрати весь цей хаос.
В один клік ви отримаєте вижимку усього тексту, який є на сторінці. Формат ви можете обрати самі за допомогою додаткових підказок, ReaderGPT — це зручний інструмент, завдяки якому вам не потрібно буде самостійно переносити весь текст у ChatGPT, проте з точки зору підказок він не дуже різноманітний. Хоча загалом це не є проблемою — вам потрібно лише обрати будь-яку з них (наприклад, «опиши, про що йдеться у статті трьома пунктами») та змінити «три» на умовні 10.