30 травня 2021, 09:05
1,8 кг брутальності. Огляд ігрового ноутбука Acer Predator Triton 300 SE
Портативних ігрових ноутбуків із пристойним «залізом» не так вже й багато. Точніше, майже зовсім немає. Звідси й ажіотаж навколо Zephyrus G14.
Думка про те, щоб купити ноутбук, який можна завжди носити з собою, і водночас фактично не жертвувати продуктивністю, не може не тішити.
Зрештою, якщо ви не хардкорний геймер, який готовий продати душу дияволу за підвищення FPS на 3%, то ноутбук вагою 1,6 кг може здатися гідною покупкою на тлі основної маси ігрових «п'ятнашок» вагою в межах 2,5 кг. Навіть якщо ви отримаєте при цьому діагональ екрана 14 дюймів.
У Acer дійшли такого ж висновку. Новинка Predator Triton 300 SE покликана догодити саме таким покупцям.
У редакції НВ Техно геймерський ноутбук й топовій конфігурації з цінником приблизно 55 тис. грн провів більше ніж місяць. І ось які враження залишилися в нас у підсумку.
Acer Predator Triton 300 SE — 10 найяскравіших вражень
1 Начинка вражає
Почнемо з головного — з продуктивності. Адже для ігрового ноутбука це — найважливіший параметр. Справжній геймер швидше змириться з тим, що ноутбук великий, важкий і виглядає не дуже, але тягне ігри, ніж буде мучитися «на мінімалках».
У тестовому Triton 300 SE із продуктивністю все ОК. Процесор Intel Core i7 11-го покоління (до 4,8 ГГц), 16 Гб оперативної пам’яті і дискретна відеокарта nVidia GeForce RTX 3060 (6 ГБ) — цього поєднання сьогодні досить для запуску найвимогливіших ігор на максимальних налаштуваннях.
Зрозуміло, продуктивність геймерської відеокарти багато в чому залежить від того, яке енергоспоживання виробник ноутбука їй виділяє. На відміну від низки інших сучасних ноутбуків з RTX 3060, у цьому випадку Acer обмежив живлення потужністю 75 Вт. Але, як з’ясовується, цього цілком достатньо.
Наприклад, Cyberpunk 2077 вдалося пройти без особливих проблем (не беручи до уваги кількох багів самої гри, до яких начинка ноутбука не має стосунку) на максимальних налаштуваннях із середніми значеннями FPS на рівні 60−70.
В Horizon Zero Dawn на ультраналаштуваннях також можна було пограти з 60−65 FPS. Що ще потрібно для щастя?
Ну згадаємо тоді ще один момент. Швидкий SSD-накопичувач ємністю 1 ТБ дозволяє трохи розгулятися з одночасним встановленням ігор (ключове слово тут, звісно, «трохи»).
2 Охолодження
Ще один найважливіший аспект ігрового ноутбука. Адже яку б міць не видавав ноутбук, якщо він не вміє ефективно охолоджуватися, на вас чекає маса неприємних моментів. Починаючи від безперервного шуму кольорів, які вбивають звук в іграх (а в навушниках люблять грати далеко не всі), і закінчуючи падінням продуктивності.
У Triton 300 SE з охолодженням все досить таки не погано.
На відміну від деяких інших рішень на ринку, тут забір повітря здійснюється ззаду, а видування гарячого повітря відбувається з боків ноутбука.
З таким підходом ноутбук цілком можна в більшості ситуацій тримати навіть на колінах.
Та й загалом охолодження Acer Predator Triton 300 SE виявилося досить ефективним. Після години напруженої гри в Cyberpunk 2077 ноутбук, звичайно, шумів і був трохи гарячим, але не настільки, щоб це заважало подальшій грі.
3 Екран непоганий, але є нюанси
14-дюймовий екран з роздільною здатністю 1080p оснащений IPS-матрицею. Максимальний рівень яскравості — 300 ніт. Частота оновлення — 144 Гц. Це — не рекорд за нинішніми часами, але і явно краще, ніж традиційні 60 Гц, які в світі ігрових ноутбуків вже стали чимось на кшталт поганого тону.
Насправді, у дечому цей екран дуже хороший (передавання кольору, кути огляду), але в дечому не вражає. Зокрема, в динамічних ігрових сценах інколи відчувається, що тут занадто великий час відгуку. Можливо, це суб'єктивні відчуття, або якась особливість зразка, який побував у редакції.
4 Дизайн
Здалеку і на картинках Acer Predator Triton 300 SE має вельми симпатичний вигляд. Хоч і не особливо дорогий. У тому сенсі, що коли платиш за ноутбук $2000, можливо, хочеться трохи більше пафосу.
При ближчому розгляді та повсякденному використанні ноутбук справляє приємне враження. Але ніякого «вау-ефекту».
Ніхто не підійде до вас із запитанням: «ого, а що це за ноут такий?». Ніхто тихенько не подумає про вас: «о, ще один мажор-геймер з товстим гаманцем».
До речі, важить Triton 300 SE всього 1,8 кг. Ви це оціните, якщо часто носите ноутбук з собою.
5 Якість збирання
У цьому момент Acer Predator Triton 300 SE хочеться покритикувати. Пластикова верхня кришка здається трохи чужорідним тілом щодо металевого шасі і нижньої частини ноутбука.
Дисплейний блок надто вже «рвучко» реагує на натиск рукою.
Якби це був ноутбук класу Acer Nitro 5 з цінником у межах 25−28 тис. грн, напевно, питань би не виникало. Але коли йдеться про вдвічі вищу вартість, є деяке почуття розчарування.
6 Автономність
Ігрові ноутбуки можна грубо розділити на дві категорії. Одні працюють у звичайному режимі приблизно 3−4 години і не більше ніж годину в іграх (і це значить, що ви завжди носите з собою зарядку і не йдете далеко від розетки).
Інші здатні на 7−8 і більше годин звичайної роботи, і можуть потягнути ігри приблизно дві години. Психологічно ви сприймаєте їх по-іншому. Можна спокійно сісти під деревом у себе на дачі далеко від розетки і промчати кілька кіл у Forza Horizon 4.
Так ось, ASUS Zephyrus G14, який мимоволі згадується щоразу, коли хочеться з чимось порівняти Triton 300 SE, належить до другої категорії.
А ось Triton 300 SE — до першої.
При використанні традиційного серфінгу в мережі (два десятки вкладок у Chrome) з яскравістю на 50% Triton 300 SE здатний пропрацювати приблизно 5−5,5 годин. В іграх — не більше ніж година-півтори.
Виносити його з дому без зарядного пристрою безглуздо.
До речі, про нього.
Зарядка Acer Predator Triton 300 SE можлива тільки через пропріетарний роз'єм. На жаль, по Type-C ноутбук не заряджається.
7 Клавіатура і тачпад
Клавіатура Acer Predator Triton 300 SE дуже сподобалася.
Хід клавіш не дуже великий, але цілком відчутний.
Довга робота з текстом тут — одне задоволення. Є кілька зон підсвічування, які можна налаштувати у відповідній програмі від Acer. Звичайно, це не так круто, як можливість налаштування аж до кожної клавіші, як у деяких конкурентів.
Тачпад не видатний, але налаштований досить точно. Працювати з ним приємно.
8 Набір роз'ємів
Ось тут Acer можна тільки похвалити. Крім двох портів USB Type-A (які, до того ж, досить раціонально рознесені по різні боки ноутбука), в Triton 300 SE є ще USB-C порт з підтримкою Thunderbolt 4 (згодиться для передачі даних або підключення зовнішнього монітора).
Є і HDMI 2.1 порт, до якого можна підключити монітор з роздільною здатністю 4К.
9 Веб-камера
Начебто дивно виносити це в окремий пункт. Але якщо вже ми весь час явно чи не явно порівнюємо Acer Predator Triton 300 SE з Zephyrus G14, то просто з міркувань справедливості тут не можна промовчати.
ASUS останнім часом часто жертвує веб-камерою, заради дизайну, розмірів або ще якихось міркувань. Ось і в прекрасному Zephyrus G14 її просто немає (та що там казати, її немає навіть у ROG Zephyrus Duo, який коштував як літак).
Ну а в Acer Predator Triton 300 SE камера є. Ласкаво просимо, в Zoom або Skype, що в епоху безперервних локдаунів може бути вельми корисним моментом.
Правда, тут немає інфрачервоного датчика, тому використовувати розпізнавання обличчя в Windows 10 у вас не вийде. Якщо хочеться використовувати біометрію, доведеться користуватися сканером відбитків, який, втім, тут досить непоганий.
10 Звук
Багато ігрових ноутбуків насправді звучать досить посередньо. Начебто виробники змовилися, щоб змусити всіх геймерів світу грати в навушниках.
Acer Predator Triton 300 SE у сенсі акустики зірок з неба не знімає, але звучить явно вище середнього. З огляду на те, що він не особливо шумить кулерами під навантаженням, це робить його непоганим варіантом для тих, хто хоче грати без навушників.