
Монстр, якого ми заслужили. Пробуємо ігровий ноутбук ASUS ROG Zephyrus G14
Новинка українського ринку з передовим процесором від AMD. Пустощі або геймерам варто задуматися?
Багато користувачів давно забули, що AMD колись була серйозним конкурентом Intel на ринку процесорів.
Тепер все може змінитися — нові процесори AMD Ryzen 7 виконані за техпроцесом 7 нм, за багатьма параметрами засовують Intel у «тінь».
Але навіть якщо не брати до уваги священні процесорні війни, новий геймерський ноутбук ROG Zephyrus G14 — це досить цікавий і в дечому інноваційний продукт.
Подивимося, що за звір і кому варто до нього придивитися.
Одразу обмовлюся, що в топовій конфігурації (а саме така і побувала у мене) як таких недоліків у ноутбука небагато, але цінник багатьох відлякає. Я навіть не буду ставити ціну в мінуси пристрою, просто уявімо собі, що цільова аудиторія G14 добре розуміє, що таке залізо не може коштувати дешево.

ASUS ROG Zephyrus G14 — що сподобалося
1 Дизайн
Я — не хардкорний геймер, тому заздалегідь прошу вибачення за «образу почуттів вірян» наступною фразою.
Мені здається, що виробники ігрових ноутбуків сильно захопилися наданням своїм пристроям футуристичного вигляду. Звідси — стереотип, згідно з яким ігровий ноутбук неодмінно має бути громіздкою конструкцією нетривіальних обрисів із підсвічуванням всіх кольорів веселки. До того ж у найнесподіваніших місцях.
З цього погляду Zephyrus G14 має незвичний вигляд.

Він тонкий і легкий (1,6 кг) і дизайнерських вишукувань у ньому небагато.
Особливо, якщо не дуже придивлятися. Адже в такому випадку ви точно не помітите логотип Zephyrus і металеву плашку з написом ROG.
Ну а головна дизайнерська «фішка» G14 полягає в дисплеї AniMe Matrix, розташованому на верхній кришці ноутбука.
Штука нетривіальна. Поверхня кришки має точкову перфорацію з декількох тисяч отворів. Під ними заховані знову-таки тисячі світлодіодів. А яку саме картинку вони висвічують, власне, визначає сам користувач — за допомогою спеціального застосунку.

Це може бути і логотип ROG, і різні інші речі. Хоч котиків ставте, хоч силует коханої дівчини.
Тестовий ноутбук приїхав до мене із заздалегідь прописаною картинкою у вигляді силуету України. Патріотичні хлопці з київського офісу ASUS постаралися. Я міняти картинку не став.
Власне, фішка не те, щоб вбивча, але вона надає Zephyrus G14 певного шарму.
2 Матеріали і якість збірки
Верхня кришка Zephyrus G14 виконана з алюмінію. Поверхня тут матова. У решти корпусу — теж. Він, до речі, зроблений з магнієвого сплаву.
До якості збірки тут претензій немає. Ноутбук сприймається як добротна річ фактично преміальної якості.
Це важливо, враховуючи цінник пристрою.

3 Екран
14-дюймовий дисплей з IPS-матрицею має роздільну здатність Full HD і частоту оновлення 120 Гц.
Він матовий. І це чудово.
Екран майже не відблискує навіть у добре освітленому приміщенні. Хоча надворі в сонячний день в ігри, звичайно, особливо не пограєш.
До речі, про ігри.
Багато користувачів вважають, що для ігор навіть 15,6 дюймів вкрай мало. Не кажучи вже про 14 дюймів.
Знову-таки, не хочу розв’язувати велику дискусію. Упевнений, що в стаціонарних умовах велика діагональ дійсно краще, але Zephyrus G14 — це портативне рішення. Наприклад, поїхав на море влітку, взяв з собою такий ноутбук. І ввечері шпиль, поки дружина дивиться на своєму ноутбуці черговий серіал, де нічого не відбувається, але героїні все одно обговорюють це зі швидкістю 300 слів за хвилину.
4 Звук
Незважаючи на тонкий корпус, тут знайшли місце аж для чотирьох динаміків — два з боків, і два внизу (вони відповідають за низькі частоти).
Звучання виходить цілком собі об'ємне і досить гучне.
До того ж мені сподобався звук як в іграх, так і під час перегляду фільмів. Власне, музику на G14 слухати теж приємно, а це далеко не про кожен ноутбук можна сказати.

5 Клавіатура
Ще один жирний плюс у скарбничку G14 — клавіатура.
Почнемо з того, що як і в деяких інших ноутбуках ASUS, тут використовується особлива конструкція шарніра кришки, завдяки якій клавіатура виявляється під невеликим кутом. Так друкувати зручніше.
Сама клавіатура тут повнорозмірна (спасибі за відсутність окремого цифрового блоку — кому він нині потрібний, крім бухгалтерів).
У клавіш середній хід, довго працювати з такою клавіатурою приємно.
До тачпаду претензій немає. Нічого особливого, але і критикувати нічого.
6 Сканер відбитків пальців
У G14 є сканер відбитків, поєднаний з клавішею вмикання. Слава богу, її винесли на окреме місце під екраном. У деяких свіжих ноутбуках ASUS ця клавіша займає місце праворуч вгорі, якраз поруч із клавішею Del, що часом призводить до прикрих казусів.
Сам по собі сканер працює швидко і чітко.

7 Продуктивність
Ось ми і підібралися до родзинки.
В ASUS ROG Zephyrus G14 з його тонким і легким корпусом дуже органічно виглядає найпотужніший процесор у новій лінійці AMD. Це Ryzen 9 4900HS з 8 ядрами і 16 потоками. Це — представник нової архітектури Zen 2, він виконаний за техпроцесом 7 нм. Виграш тут одразу багато в чому в порівнянні з 10 нм, який зараз є у Intel — розміри процесора менші, частота ядер вища, пам’ять швидша, а напруга пам’яті нижча (що належним чином позначається на автономності пристрою).
Таким чином виходить процесор, який у синтетичних тестах «карає» конкурента Intel Core i9.
16 Гб оперативної пам’яті і відеокарта NVIDIA GeForce RTX 2060 Max Q доповнюють картину.
Підтримується технологія трасування променів у реальному часі — одне з тих нововведень останніх років, які буквально стирають різницю між іграми і фільмами.
Будь-які сучасні ігри йдуть на максимальних налаштуваннях. Тут жодних обмежень у вас буквально немає.
Приємно, що навіть під великим навантаженням G14 не сильно гріється. У всякому разі, користувач руки собі не підсмажить. На клавіатурному блоці ноутбук відчувається ледь теплим. Тепло вдало відводиться на корпус з боків від клавіатури — в місцях, яких ви торкаєтеся рідше.
А ще в тестовому ноутбуку було встановлено SSD-накопичувач ємністю 1 ТБ. Дрібниця, а приємно.

8 Автономність
У неігровому режимі Zephyrus G14 здатний пропрацювати в середньому 7−8 годин (яскравість на 50%, WiFi увімкнений, підсвічування клавіатури вимкнене).
Цілком гідний показник для ігрового ноутбука, нехай і в офісному режимі.
В ігровому режимі Zephyrus G14 тягне не більше 1,5 годин, але це очікувано.
Заряджати його можна як комплектним блоком живлення через пропрієтарний роз'єм, так і через Type-C.

ASUS ROG Zephyrus G14 — що не сподобалося
1 Шум
Ні, Zephyrus G14 — не найгаласливіший ігровий ноутбук, який я зустрічав.
Однак, можу сказати, що в режимі Турбо (він виставляється в спеціальній утиліті ASUS для керування «залізом» ноутбука), який призначений для значного навантаження, шум стає досить нав’язливим.
Тут, звичайно, на підмогу прийде вищезгадана чимала гучність вбудованих динаміків. Але в найбільшому виграші будуть геймери, які грають у навушниках.
2 Де веб-камера?
У екрана досить пристойні рамки, особливо знизу. Але для веб-камери місця тут не знайшлося. Не те, щоб це була дуже важлива фішка для геймерського ноутбука (а всякі параноїки і послідовники Едварда Сноудена і зовсім будуть в захваті — нічого не треба заклеювати чорною ізолентою).
Але ось подзвонить вам ваша бабуся через скайп, щоб запитати, як ваші успіхи в Counter Strike, і що ви будете робити?
Так-так, можна купити зовнішню веб-камеру, вони нині коштують копійки. Але все-таки це виглядає дивно. Такий дорогий ноутбук, а до нього зверху доведеться чіпляти якийсь китайський витвір.
ASUS ROG Zephyrus G14 буквально стирає грань між геймерськими ноутбуками і офісними рішеннями з відмінною автономністю. Таке собі рішення "два-в-одному". З чималим цінником (41 тис. грн), але з багатющими можливостями. І з картинками на верхній кришці, до речі.
Купити ASUS ROG Zephyrus G14 за відмінною ціною можна тут.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.