Telegram – видалити не можна заблокувати. Блог Олександра Пацая

30 травня 2018, 15:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

До чого призведе вимога Роскомнадзору видалити Telegram з App Store.

До цього моменту ви вже напевно з кожної праски почули новину про те, що Роскомнадзор висунув вимогу Apple видалити застосунок Telegram з App Store.

«Щоб уникнути можливих дій Роскомнадзору щодо порушення функціонування зазначених вище сервісів Apple Inc., просимо вас в найкоротші терміни проінформувати нас про подальші дії компанії, спрямовані на вирішення цих проблемних питань», - йдеться в листі РКН.

Відео дня

Тобто мова вже не просто про вимогу прибрати застосунок, але й про відкритий шантаж: «якщо ви не приберете застосунок, ми вам відключимо газ».

Тут стільки всього цікавого, що я навіть не знаю, з чого почати. Можна почати з того, що це вже повторне звернення РКН до Apple – говорилося, що ще 17 квітня РКН направив лист в Apple і Google з вимогою обмежити доступність застосунку Telegram для Росії, але якось щось нічого не змінилося.

РКН також пише:

«Рішенням Таганського районного суду м. Москви від 13 квітня 2018 року на Роскомнадзор та інших осіб покладається обов'язок припинити створення технічних умов для діяльності на території Росії інтернет-ресурсів, функціонування яких забезпечує Telegram Messenger Limited Liability Partnership».

Я не юрист, але, можливо, така відсутність реакції компаній пов'язана з тим, що рішення суду щодо Telegram поки що не набуло чинності, і звернення РКН можна розглядати як писульки з серії «записки божевільного»? Або компанії просто не поспішають цей припис виконувати, тому що тут ще якась плутанина з Телеграмом-Інстаграмом в Ленінграді, і взагалі незрозуміло, де, кого і за що блокувати?

Цікаво, що в другому зверненні, інформація про яке з'явилася сьогодні, мова йде тільки про Apple, а про Google вже якось забули. Не те, що закликаю РКН звернути увагу на Google Play і заблокувати його теж, але така вибірковість теж виглядає дивно. Хоча, звичайно, радикальніше було б відразу заблокувати весь західний інтернет і припинити цю порочну практику вибіркового блокування певних підмереж. Та й взагалі, той факт, що вже півтора місяці РКН бореться з Телеграмом, постраждали десятки сервісів, а Телеграм продовжує працювати, тільки підкреслює безсилля РКН і їх повний провал у виконанні своїх завдань.

Цікавою виглядає також вимога заблокувати відправку push-повідомлень застосунка користувачам з боку Apple (як відомо, Телеграм використовує push-повідомлення для комунікацій адрес нових, незаблокованих серверів для сервісу). Що буде, якщо Apple не стане погоджуватися на подібні вимоги? Почнуть блокувати IP-адреси push-серверів Apple? Уявляєте масштаби катастрофи в цьому випадку? Банківські повідомлення, двофакторна авторизація, навіть прості повідомлення від звичайних застосунків – буде весело всім.

Цього разу РКН підняв питання про блокування всього App Store в Росії, якщо Apple не прогнеться під вимоги агентства. Пам'ятаєте відео про Appocalypse, яке Apple показувала рік тому на конференції WWDC 2017?

Але ж події з відео цілком можуть стати реальністю, якщо РКН вирішив блокувати App Store. PSN вже заблокували (випадково, але все ж), але це іграшки. А якщо мова йде про застосунки, якими ми користуємося щодня? Як би я не боровся зі звичкою весь час встромляти носа в смартфон, але складно заперечувати той факт, що на сьогодні смартфон – це один з найважливіших гаджетів у нашому сучасному цифровому житті. А застосунки до нього – це те, що робить самі смартфони в мільйони разів кориснішими для нас, і складно уявити собі масштаби катастрофи, якщо раптом магазини застосунків виявляться недоступними, а смартфони знову перетворяться на гарбуз. Не допускайте Апокаліпсису!

Автор колонки – Олександр Пацай, техноблогер (@alexmak). Текст публікується з дозволу автора.

Оригінал тексту

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X