Смерть TouchID, або як Apple всіх переграла. Блог Ніни Глущенко

24 квітня 2018, 21:02

Чому Apple може собі дозволити замінити TouchID на FaceID, а Android-виробники – ні.

Цього року вже два найбільші виробники Android-смартфонів випустили пристрої з системою розпізнавання облич. Система не така складна, як у Apple, де використовується камера TrueDepth, що розпізнає власника iPhone по 30 тис. інфрачервоних точок, і нейронне ядро ​​мікропроцесора A11 Bionic, яке аналізує і порівнює отримане зображення. Apple придбала у виробника компоненти на два роки вперед, і альтернатив її вирішенню немає. Але є простіші рішення, які, втім, уміють досить швидко і досить точно впізнавати власника пристрою по обличчю.

Відео дня

На відміну від Apple, ці компанії не стали прибирати зі смартфонів дактилоскопічні сканери. І, схоже, не тільки тому, що Samsung і Huawei не женуться за парою доларів економії на компонентах або так вже серйозно прислуховується до своїх користувачів (особливо Huawei, який безсоромно прибрав 3,5-міліметровий роз'єм в P20 Pro). Можливо, все набагато прозаїчніше. Apple упевнена в роботі своєї системи. А конкуренти – ні.

Якщо у вас немає iPhone X або ви не шалений фанат бренду, який досконало пам'ятає усі можливості «яблучних» пристроїв, це відео дасть змогу освіжити, як працює FaceID (достатньо подивитися перші 25 секунд).

Користувач «реєструє» своє обличчя під усілякими ракурсами.

Коли він бере в руки iPhone, той спочатку показує, що «впізнав» власника (демонструє на екрані відкритий замок), потім від власника потрібно провести пальцем по дисплею і тільки після цього смартфон готовий до використання. Складно? Може на перший погляд і так, потрібно більше дій, аніж було з TouchID.

У систем розпізнавання облич на Android-смартфонах інша логіка. Користувачеві потрібно спочатку провзаємодіяти з пристроєм (натиснути на клавішу, піднести до обличчя), і тільки потім той розпізнає людину. Якщо ракурс і умови освітлення дають змогу.

На перший погляд, виробники Android-смартфонів пропонують своїм користувачам простішу та зручнішу процедуру. Натиснути на кнопку (або взагалі нічого не робити, крім того, що піднести пристрій до лиця) простіше, ніж провести пальцем по екрану.

Але, по-перше, як ми вже писали тут і тут, спрацьовує система не завжди. Потрібен і ракурс, і світло. Huawei зробили точніше і швидше рішення. Samsung дає змогу комбінувати розпізнавання обличчя з розпізнаванням сітківки, але за відчуттями, за швидкістю і точністю воно поступається китайському конкурентові. І в кінцевому підсумку обидва програють Apple.

Системі Apple до снаги і окуляри, і борода (головне, щоб кількість змін за раз була не такою значною), і темрява, і несподівані ракурси.

По-друге, На практиці кількість зайвих розпізнавань у Android-смартфонів настільки велика, що це стає проблемою.

Якщо ви кудись поспішаєте і хочете просто глянути час на екрані, а на кнопку натиснули ненавмисно, вам потрібно ще заблокувати смартфон.

Якщо ви на пробіжці і хочете просто перемкнути трек у плеєрі або переглянути останні повідомлення, телефон раптово може розпізнати ваше обличчя і розблокуватися. Не забудьте його заблокувати перед тим, як покласти до кишені.

Якщо ви збираєтеся виходити, взяли смартфон у руки, другою рукою, скажімо, застібаєте пальто, надягаєте шарф, шукаєте ключ – та що завгодно робите, просто тримаючи при цьому смартфон у руці – і ви знову ризикуєте, що пристрій розблокується, оскільки ви випадково натиснете кнопку і мигцем пронесете його перед обличчям.

Якби логіка була зворотною, тобто смартфон спочатку розпізнавав би користувача, а потім чекав дій для підтвердження необхідності розблокування, кількість помилкових спрацьовувань було б зведено до мінімуму. Система б уже була наполовину така хороша, як в iPhone X.

Імовірно, якщо обидва виробники (доволі досвідчені в user experience, між іншим) зробили все інакше, мабуть, для того є свої причини й обмеження. Але якщо користувача не влаштовує точність або логіка роботи такої системи розпізнавання, він завжди може зробити вигляд, що її немає, і повернутися до звичного дактилоскопічного сканера. Він в Android-смартфонах працює прекрасно.

Безумовно, FaceID – не ідеал, до нього є претензії, незважаючи на те, що сама Apple назвала її більш точною. Камера плутає близнюків і батьків з дітьми, чого не було з TouchID, оскільки відбитки пальців індивідуальні. Наприклад, у цьому відео журналіст Wall Street Journal тестує різні способи обдурити систему, і історія з близнюками спрацьовує.

Але це проблема такого рішення взагалі, а не однієї компанії.

Незабаром свій смартфон із технологією тривимірного розпізнавання облич має презентувати компанія Xiaomi. Подивимося, чи вдасться їй зробити зручне і функціональне рішення.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X