Що змінить покупка GitHub компанією Microsoft. Блог Романа Шрамкова

5 червня 2018, 15:23

GitHub – це серце open source. Як вплине на галузь покупка сервісу компанією Microsoft, аналізує Роман Шрамко, Head of Java Competence Centre в EPAM Systems.

Перехід GitHub під крило Microsoft в IT-середовищі може бути сприйнятий неоднозначно. Упевнений, що більшість розробників поставляться до цієї події з підозрою.

З одного боку, ні для кого не секрет, що багато хто з них можуть бути не кращої думки про Microsoft, яка довгий час була прихильником закритих комерційних рішень, частково утискаючи безкоштовні й open source розробки.

Відео дня

З іншого боку, Microsoft останні десять років намагається активно демонструвати відкритість і дружелюбність щодо творчого ком'юніті розробників. Компанія підтримує розроблення open source рішень і є активним контрибутором у них.

Для Microsoft покупка GitHub – це шанс зробити свою програмну платформу основою для найбільш інноваційних рішень, які мають місце сьогодні в ком'юніті.

Однозначно я б не став поспішати з висновками і прогнозами, добре це чи погано для розробників. Необхідно почекати деякий час, щоб зрозуміти як буде розвиватися ситуація.

GitHub

На сам сервіс GitHub, на мій погляд, це справить позитивний ефект. Як відомо, сервіс ніколи не був сфокусований на прибутку і тримався в основному за рахунок платних аккаунтів, орієнтованих на ентерпрайз-клієнтів.

Звичайно, у Microsoft набагато більше ресурсів, щоб зробити його надійним і підтримувати працездатність на якісно іншому рівні. З огляду на величезну популярність GitHub зараз, і ту кількостей коду, яка там зберігається, така підтримка однозначно буде не зайвою.

Крім того, останнім часом в GitHub були проблеми з пошуком нового CEO, після того як один з кофаундерів Том Престон-Вернер (Tom Preston-Werner) пішов у відставку в 2014 році. Безумовно, сервіс такого масштабу і значущості вимагає надійності в управлінні. Думаю, що Microsoft зможе заповнити цей вакуум і буде досить ефективно управляти сервісом.

Microsoft давно прагне посилити свої позиції як компанія №1 для розробників у всьому світі. Зараз це місце все ще належить Java, як найбільш відкритій і демократичній платформі для розробників.

Microsoft

Придбання GitHub може суттєво поліпшити відносини між компанією Microsoft та світовою спільнотою розробників, для яких цей сервіс і був створений. Це дозволить щільно інтегрувати його в інcтрументарій розробника, побудувати зручні сервіси навколо цього сховища на базі продуктів Microsoft. Це в підсумку може залучити велику кількість розробників до сервісів і продуктів, які робить компанія.

Галузь

Я думаю, що GitHub збереже свою унікальність і відносну незалежність як сервіс. Нам не варто очікувати радикальних змін і потрясінь найближчим часом, оскільки це може відлякати більшу частину розробників, які користуються сервісом зараз.

Як будуть поводитися розробники, можна буде дізнатисязокрема за допомогою щорічного рейтингу GitHub-активістів, серед яких в минулому році EPAM зайняв 14 місце. За даними InfoWorld, в 2017 внесок у розвиток OpenSource проектів зробили 585 фахівців EPAM.

Згодом, вважаю, ми побачимо більш щільну інтеграцію GitHub в екосистему Microsoft і появу нових цікавих сервісів навколо сховища. Я не виключаю, що GitHub сфокусується на корпоративних замовниках і ця частина сервісу стане більш пропрацьованою.

Автор: Роман Шрамко, Senior Solution Architect, Head of Java Competence Centre, EPAM Systems

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X